1500 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan yarışta Tüfekçi Spor’dan İnsel Üstüner parkur rekorunu kırdı. Bayanlarda ise zafer Emine Uluçay’ın oldu
Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen ve sponsorluğunu Evyap Distribütörü Metgin Ltd.’nin yaptığı Arko Olimpik Triatlon Yarışı dün yapıldı.
Kaplıca Hotel Plajı’nda yer alan ve iki farklı mesafede düzenlenen yarışta sporcular sprint mesafede 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre koşu, olimpik mesafede ise yarışanlar 1500 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan parkurda yarıştılar.
Kürsüdeki üçlü değişmedi
Geçtiğimiz hafta Gazimağusa’da düzenlenen aquatlon yarışında ilk sırayı elde eden İnsel Üstüner, Arko Olimpik Traitlon Yarışı’nda Kaplıca parkur rekorunu kırdı.
37 sporcunun start aldığı ve bir sporcu dışında 36’sının finiş gördüğü yarışta yüzme bölümünden açık farkla önde çıkan İnsel Üstüner ilk sıradaki yerini yarış sonuna kadar korurken 2 saat 24 dakika 23 saniye ile parkur rekorunu yeniledi.
Tüfekçi Spor’un genel klasmanda ilk üç sırayı aldığı yarışta Kemal Elektrikçi 2.27.18 ile finiş görürken Sermet Buran 2.31.47 ile kürsüyü tamamlayan isim oldu.
Başarılı sporculara kupa ve madalyaları Metgin Ltd. Bölge Sorumluları Barış Özdenya, Erbil Ökçün ve diğer yetkilikler tarafından verildi.
Güzel güneşli bir havada gerçekleşen ve çok sayıda sporseverin heyecanla takip ettiği Arko Triatlon Yarışı’nın ödül töreni sonrasında, sporcular Metgin Ltd. tarafından Kaplıca Restaurant’ta verilen öğle yemeğinde bir araya geldiler.
Arko Olimpik Triatlon Yarışı’nda başarılı olan sporcu ve takımlar:
Erkeklerde
Takımsal Sıralama
1.Tüfekçi Spor Kulübü 07.23.28
2.Aspava Spor Kulübü 08.03.01
3.Yakın Doğu Üniversitesi 08.08.31
4.Göçmenköy 08.56.32
Genel Klasman
1.İnsel Üstüner 02.24.23 (Tüfekçi)
2.Kemal Elektrikçi 02.27.18 (Tüfekçi)
3.Sermet Buran 02.31.47 (Tüfekçi)
Sprint Büyük
1.Berkay Ramiz 01.23.20 (Tüfekçi)
Sprint Genç
1.Erda Çelik 01.27.21 (Göçmenköy)
Büyük Erkekler -1
1.İnsel Üstüner 02.24.23 (Tüfekçi)
2.Kemal Elektrikçi 02.27.18 (Tüfekçi)
3.Sermet Buran 02.31.47 (Tüfekçi)
4.Kerem Güneşer 02.52.05 (Ferdi)
5.Hasan Deniz Akbora 02.54.06 (YDÜ)
6.Buğra Ebeler 02.56.18 (Göçmenköy)
7.Hasan Işıman 02.58.27 (Tüfekçi)
8.Mirza İlker 03.00.00 (Ferdi)
9.Ali Dükyancı 03.01.42 (Tüfekçi)
10.Hasan Karşılı 03.13.07 (Göçmenköy)
Büyük Erkekler –2
1.Ekrem Kaide 02.35.14 (YDÜ)
2.Murat Çiftçi 02.35.21 (Aspava)
3.Hüseyin Esengin 02.39.11 (YDÜ)
4.Özgür Eroğlu 02.43.23 (Aspava)
5.Serkan Yürür 02.47.07 (Göçmenköy)
6.Murat Mehrübeoğlu 02.48.04 (Ferdi)
7.Yankı Karadağlı 02.57.18 (Aspava)
8.Umut Şen 03.22.44 (Aspava)
Master Erkekler
1.Cem Dağdelen 02.32.55 (Tüfekçi)
2.Çağan Öztuna 02.39.12 (Tüfekçi)
3.Cemal Abohorlu 02.44.17 (Aspava)
4.Ahmet Çelik 02.52.19 (Ferdi)
5.Mustafa Korkut 03.04.54 (Aspava)
6.Caner Aspava 03.12.11 (Aspava)
7.Mustafa Sarı 03.50.32 (YDÜ)
Kadınlar
Sprint
1.Sezin Tugen 01.28.18 (Tüfekçi)
2.Burcu Bora 01.36.54 (Tüfekçi)
3.İmer Güvener 01.43.10 (Tüfekçi)
4.Sevda Çelik 02.02.04 (Göçmenköy)
Olimpik Triatlon
1.Emine Uluçay 02.48.03 (Tüfekçi)
2.Melek Şevket Bilge 03.05.16 (Aspava)
3.Derya Çelik 03.42.10 (Göçmenköy)
Genel Klasman
1.Emine Uluçay 02.48.03 (Tüfekçi)
2.Melek Şevket Bilge 03.05.16 (Aspava)
3.Derya Çelik 03.42.10 (Göçmenköy)