Türkmenköy de sezonu açtı

26 Temmuz 2013 Cuma | 15:16
Türkmenköy de sezonu açtı
Kıbrıs Town Houses

Okan KARADEMİR

Telsim 1. Lig ekiplerinden Türkmenköy de sezonu resmen açtı.
Geçtiğimiz sezon mütevazı kadrosu ile ligi yedinci sırada tamamlayan yeşil-beyazlılar, dün Mehmet Ali Toker Stadı’nda Teknik Direktör Osman Yıldızev ve yardımcısı Özgür Gök nezaretinde ilk antrenmanını yaptı.
Yaklaşık 2 haftalık salon çalışmasının ardından resmi sezon açılışını dün gerçekleştiren Türkmenköy’de futbolculara kısa konuşma yapan başkan Ethem Akmercan ve teknik direktör Osman Yıldızev, bu sezonki hedefin yeniden Süper Lig’e çıkmak olduğuna vurgu yaptı.
Sahadaki ilk antrenmanda 18 futbolcu yer alırken, 1 oyuncu ameliyatlı, 1 oyuncu iş sebebiyeti, 4 oyuncu da izinli olduğu için çalışmaya katılmadı.

3-4 transfer daha olacak
Türkmenköy Teknik Direktörü Osman Yıldızev sezon açılışındaki konuşmasında, transferde şu ana kadar Mormenekşe’den Hasan Aksoy ile Değirmenlik’ten eski futbolcukları Evren Bahtıkara’yı kadroya kattıklarını, BTM liglerinden iki oyuncunun da denendiğini söyledi.
Yıldızev, 3 ya da 4 oyuncuyu daha transfer edeceklerini dile getirerek, kadrodaki mevcut oyuncu sayısını ilk etapta 28’e çıkartıp, bu sayıyı ilerleyen dönemde 22’ye düşüreceklerini belirtti.

Kamp ağustosta
Haftada 6 günlük yoğun bir antrenman periyodu uygulayacaklarını aktaran tecrübeli teknik adam, Ağustos’un 15’inden sonra kamp ve hazırlık maçları yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

 


HEDEF SÜPER LİG… 1. Lig’in Mesarya temsilcilerinden Türkmenköy yeni sezon çalışmalarına dün resmen start verirken, yeşil-beyazlıların bu sezonki hedefi yeniden Süper Lig’e çıkmak

Fotoğraflar: Hakan  ÇAĞLIYAN