Murat Göçer: Engelli bireyler, somut adımlar bekliyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Mayıs 22, 2024
KıbrısManşet

Murat Göçer: Engelli bireyler, somut adımlar bekliyor

HAKSEN Genel Sekreteri Murat Göçer: “Engelli bireyler, süslü sosyal medya paylaşımları değil, somut adımlar bekliyor”

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN) Genel Sekreteri Murat Göçer, uygulanmayan yasal zorunluluklardan ve altyapı eksikliklerinden ötürü ülkede engelli bireylerin sosyal yaşama katılmasının istenilen düzeyde olmadığını belirterek, engellilerle ilgili toplumsal bilincin de yeterli düzeyde olmadığına dikkat çekti.

HAKSEN Genel Sekreteri Murat Göçer, Engelliler Haftası dolayısıyla açıklama yaptı.


“Ülkemizde gerek çalışma ortamında, gerekse de sosyal hayatta birçok alanda engelli bireylerimiz ciddi sıkıntılar yaşamaktadır” ifadelerini kullanan Göçer, uzun yıllardan sonra engelli istihdamı yapıldığına, bundan sonra da yasal yükümlülüklere göre hareket edilerek “25’te 1 engelli istihdamı” zorunluluğunun düzenli olarak uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

Göçer, “Yılın belirli günleri engellileri hatırlamak, süslü sosyal medya paylaşımları yapmak değil; sorunların çözümü için somut adımlar atmak gerekmektedir” dedi.

Göçer, engelli bireylerin istediğinin ayrıcalık değil fırsat eşitliği olduğunu vurgulayarak “Gerek çalışan gerek çalışamayan, dezavantajlı tüm insanlarımızın hakları için sendikamız HAKSEN mücadeleye devam edecektir. Unutmayın engelli yoktur, engellenen vardır.” ifadelerini kullandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar