Örnek davranış

30 Temmuz 2013 Salı | 09:09
Örnek davranış
Kıbrıs Town Houses

Lefkoşa’da Çetinkaya Spor Kulübü’nün eski antrenman sahasında bir süredir sahipsiz dolaşan küçük sokak köpeğine Zagro Construction&Development çalışanları sahip çıktı.

Köpeğin yemek ve su ihtiyaçlarını karşılayan şirket çalışanları, geçtiğimiz günlerde köpeğe yaz, kış barınabileceği tahtadan bir yapı inşa etti.
Tadil ettikleri evlerden çıkan eski mutfak dolaplarını değerlendiren şirket çalışanları, Çetinkaya Spor Kulübü’nün eski antrenman sahasında dün küçük köpeğe kendi elleri ile kulübe yaptı.
Duyarlılıkları ile örnek davranışta bulunan şirket çalışanları, kendi aralarında köpeğe bir de isim taktı.

“Sokak hayvanlarına sahip çıkalım”
Köpeğin bundan sonraki su ve yemek ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyleyen çalışanlar, sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.
Hayvanların da en az insanlar kadar bu yaşamda hak sahibi olduklarını belirten çalışanlar, bir kap su, bir kap mama ile bir canın hayatta kalabileceğini ve sokak hayvanlarına sahip çıkmanın temel insani görevlerden biri olduğunu ifade etti.

Çetinkaya Spor Kulübü’nün eski antrenman sahasında bir süredir sahipsiz dolaşan küçük sokak köpeğine Zagro Construction&Development çalışanları sahip çıktı