Çakıcı: Hesap soracak bir düzen kurulacak

0
19
Çakıcı: Hesap soracak bir düzen kurulacak

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP) Gazimağusa mitingi önceki akşam Namık Kemal Meydanı’nda yapıldı.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, mitingde genel başkan Mehmet Çakıcı, Gazimağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları ve genel sekreter Cemal Özyiğit birer konuşma yaptı.
TDP Gazimağusa Milletvekili adayları Ercan Hoşkara, Ebru Çolak Bereket, Ümit Karagözlü, Hüseyin Angolemli, Doğay Çakıcı, Fatma Solmaz, Kaygısız Karaca, Umut Kadı, Ertan Namıkkemaloğluları, Mustafa Emiroğluları, İzzet Gilanlıoğlu, Adem Murat Aykaç ve Ahmet Denizer’in tanıtıldığı mitingde, SOS Müzik Grubu da sahne aldı.
TDP Genel Başkanı Çakıcı mitingdeki konuşmasında, ülkede menfaate dayalı düzene son verecek partinin TDP olduğunu belirterek, işçi ve emekçiden, küçük esnaftan yana olduklarını, yerli üretim ve üreticiyi desteklediklerini, adalet ve eşitliği sağlayacaklarını söyledi.

CTP ve UBP’ye eleştiri
CTP ve UBP hükümetleri döneminde yaşanan olaylara değinerek iki partiye de eleştiriler yapan Çakıcı, DP’nin de her dönem hükümet ortağı olarak birçok icraattan sorumlu olduğunu savundu.
TDP’yi diğer partilerden ayıran çok önemli farklılıkları olduğunu, bunun projelere de yansıdığını kaydeden Çakıcı, “Faizlere sınır getirilmesini yalnızca TDP savunmaktadır. Hastane hizmetlerinin ücretsiz olmasını yalnızca TDP önermektedir. Yerli, üretim ve üreticinin korunması için en çok TDP mücadele etmektedir. Profesyonel askerliğe geçerek binlerce gencimize iş imkanı yaratacak parti TDP’dir. Hesap soracak ve yapanın yanına kar kalmayacağı bir düzen kuracak olan da TDP’dir” diye konuştu.

“CTP gibi UBP de dersini alacak”
TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit de konuşmasında bugüne kadar ülkede yaşanan her türlü zulme ve baskıya karşı mücadele eden ve dimdik ayakta kalan TDP’nin 28 Temmuz’da sandıktan iktidarın parçası olarak çıkacağını söyledi.
TDP Gazimağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları ise, 10 yıl önce Namık Kemal Meydanı’nda UBP’lileri yargılamak için göreve gelenlerin düzenin parçası olduğunu öne sürdü.
Emiroğluları, “Bu meydan ve cümbez ağacı kendisine yalan söyleyenleri affetmez, nasıl ki 2009 yılında CTP dersini aldı, şimdi de UBP alacak” dedi.