Çetinkaya nihayet başkanını buldu

0
29
Çetinkaya nihayet başkanını buldu

Lefkoşa’daki tarihi hisarlarında yer alan kulüp binasında dün akşam saat 19.30’da nisabın sağlanması ile genel kurul açılmış oldu. Cemal Bulutoğluları divan başkanı olurken divan sekreterliğini ise Hasan Macila yaptı. İlk konuşmayı yapan Sonat Altuğ, Çetinkaya’nın menfaatleri doğrultusunda uzlaşı olduğunu ifade ederek Ferhan Hıdıroğlu yönetiminde yer alacağını, bu yüzden de adaylıktan çekildiğini açıkladı. Daha sonra başkan adayı Ferhan Hıdıroğlu konuşmasını yaptı. Son olarak da yönetim kurulu üyesi Bülent Dizdarlı genel kurulda bir konuşma gerçekleştirdi.

Başkanlık seçiminde tek aday olan Ferhan Hıdıroğlu genel kurul tarafından Çetinkaya’nın başkanlığına getirildi.

KTFF-KOP görüşmelerine destek verildi

Başkanlık seçimi sonrasında dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Güney Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) arasında yapılan görüşmelere destek konusundaki önerge tartışmaya açıldı. Bazı üyelerin itirazlarına rağmen genel kurulda oy çokluğu ile KTFF-KOP görüşmelerine destek kararı çıktı.
Bazı üyeler bu önergeyi verme amaçlarının efsane bir kulüp olan Çetinkaya’nın sporun lokomotif kulüplerden olduğu ve futbolun önü açılması için verdiklerini ifade ettiler. Gençliğin daha çok spor ambargosu altında kalmaması vurgulanırken, çıkış yolu olarak KTFF’ye destek verilmesi gerektiği belirtildi. Tartışmalı geçen “KTFF-KOP görüşmelerine destek” konusu sonuçta oy çokluğu ile genel kurulda kabul edilmiş oldu.
Bazı kulüplerin yönetim kurulu düzeyinde aldıkları destek kararına karşın, ilk kez bir kulüp KTFF-KOP görüşmelerine genel kurul kararı ile destek vermiş oldu.

Ferhan Hıdıroğlu başkanlığında görev yapacak yönetim kurulu: Dr. Bülent Dizdarlı, Hakan Harman, Cem Topçu, Mehmet Aközer, İsmail Özyiğit, Tarık Müftüzade, Ali Uysal, Fikri Macila, Umut Serkan Yerebakan, Arhun Zeka, Ahmet Esenyel, Soner Sapsızoğlu, Ali İhsan, Sonat Altuğ.
Disiplin Kurulu: Erdener Uysal, Hasan Macila, Öner Debbağ, Dt. Öner Özerdem, Ali Kösezade.
Denetleme Kurulu: Veli Hakkı, Ömer Arhun, Raif Ekinci.
Çetinkaya’da yeni yönetimde görev bölümü ilk toplantıda belirlenecek.