Şeytanın bacağı

0
10

Cihangir sonunda şeytanın bacağını kırarak ilk üç puanını Yalova karşısında aldı.
İlk üç haftada zorluk derecesi yüksek takımlar karşısında öne geçmesine rağmen galibiyetin hep kıyısından dönen Mesarya ekibi Yalova karşısında da aynı sendromu yaşasa da bu kez istediğini almasını bildi.
İlk yarıda rüzgara karşı oynayan Cihangir, ilk 30 dakikada sahada farklılık yaratan en önemli oyuncu Chibozar’ın attığı iki golde handikabı avantaja çevirdi.
Savunmada Mustafa’nın oyunun iki yönüne de müthiş katkısı Nazım’ın tecrübesi ile rakibe pozisyon veremeyen Mesarya ekibi orta alanda Yannick ve Fırat’ın organizasyon becerisi ile maçı domino etti.
İlk yarıda rakibe neredeyse sıfır pozisyon veren Cihangir konsantrasyon sorundan kaynaklanan penaltı golü değil sarsıldı. İkinci yarının büyük bölümünde rüzgar avantajına karşın kafalarda “yine mi acaba” sorusu nedeniyle özgüvensiz oynayan Cihangir, Mete’nin golü ile ancak galibiyete inandı.  İyi futbolunu bir türlü üç puanla ödüllendiremeyen Mesarya ekibine bu galibiyet ilaç gibi gelirken önümüzdeki haftalar için çıkış sinyallerini verdi. 
Cam gibi yapısıyla Cihangir mücadele eden Yalova, dirençsizliğin karşılığında Mesarya’dan da eli boş döndü.
Daha maçın başında inisiyatifi rakibe bırakan Bostancı ekibi hatlar arasında büyük açıklar verdi. “Hücuma çıkar gibi olduğu” her atakta kalbur gibi delinen savunma Chibuzar’ı kontrol edemediği gibi rakibin ana yola çevirdiği sağ tarafa tedbir alamayınca 20 dakikada bayrağı çekti. Ertuğ’un penaltısından sonra kıpırdanma belirtisi verse de rakibin kademeli savunmasını aşabilecek nitelikte ve kalitede oyuncunun olmaması mağlubiyete davetiye çıkardı.
Kısıtlı olduğu kadar dar kadrosu bulunan Yalova’nın Amadou gibi rakipten daha çok koşup daha çok mücadeleci oyuncusu sayısını artırmazsa gideceği köyün minarelerini erken görmeye başlar.