Esentepe Barut’a ağlıyor

28
Esentepe Barut’a ağlıyor

ESENTEPE YASTA: EU 111 plakalı salon aracıyla Girne’den Çatalköy istikametine seyreden Barut,  direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu zeytin ağacına çarptı. Barut, çarpmanın etkisiyle olay yerinde hayatını kaybetti. Haberin köye ulaşmasıyla Esentepe adeta yasa boğuldu

BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK: Geçirdiği trafik kazsı sonucu dün yaşamını yitiren Esentepe Belediye Başkanı Erdal Barut bugün kılınacak öğle namazının ardından Esentepe’de toprağa verilecek. Barut’a ayrıca bugün saat 12.00’de de Esentepe Belediyesi önünde tören düzenlenecek

TÜRKİYE’DEYKEN ÖĞRENDİLER: Erdal Barut’un annesi Hediye Barut ve babası Celal Barut acı haberi Türkiye’deyken öğrendi. Belediye başkanı Barut’un annesi uzun süreden beridir böbreklerinden tedavi görmekteydi ve acı haberi tedavi için gittikleri Türkiye’de aldılar

Esentepe Belediye Başkanı Erdal Barut dün sabah saatlerinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.
Kaza dün sabah saat 02.45 sıralarında EU 111 plakalı salon aracıyla Girne’den Çatalköy istikametine seyretmekte olan belediye başkanı Barut’un direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldi. Direksiyon hakimiyetini kaybeden Barut yolun solundan çıkarak bankette bulunan zeytin ağacına çarptı ve olay yerine yaşamını yitirdi. 

Bugün toprağa verilecek…
Esentepe Belediye Başkanı Erdal Barut’un cenazesi bugün Esentepe’de kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek. Barut için ayrıca bugün saat 12.00’de de Esentepe Belediye binasının önünde cenaze töreni düzenlenecek.

Sağlık kontrolündeyken öğrendi
Belediye başkanı Erdal Barut’un annesi Hediye Barut ve babası Celal Barut, oğullarının acı haberini sağlık kontrolü için gittikleri Türkiye’de öğrendi. Acı haberi alan Hediye Barut ve Celal Barut, dün sabah buldukları ilk uçakla Kıbrıs’a geldi. 
Hediye Barut uzun süredir böbreklerinden rahatsızdı ve tedavi için Türkiye gitmişti. Ancak oğlunun acı haberini alan Barut tedavisini tamlamadan apar topar Kıbrıs’a döndü.

Sevenleri evine akın etti…
Barut’un acı haberini alan sevenleri Esentepe’deki evine akın etti. Barut’un evinin önü baş sağlığına gelen dost ve sevenleri ile doldu taştı.
Barut’un bir köylüsünün “Oğlum benim o ölmüş olmaz” şeklindeki feryatları yürekleri dağladı.

2010’da belediye başkanı seçilmişti
1 Şubat 1970 tarihinde dünyaya gelen Erdal Barut 43 yaşındaydı. Barut, 27 Haziran 2010’da yapılan yerel seçimde Esentepe Belediye Başkanlığı’na, Demokrat Parti’den seçilmişti. Ayrıca Barut, bir kızı bir de oğlu vardı.