Koleje Kayıtlar 17-21 Haziran’da

7
Koleje Kayıtlar 17-21 Haziran’da

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kazandıkları okullara kayıtlarını yaptırmalarının esas olduğuna işaret edilerek, bununla birlikte ilk tercihlerine yerleşemeyip ikinci tercihlerine yerleşen veya hiç yerleşemeyen öğrencilerin puan sırasına göre oluşturulacak olan yedek listelerde yer alacakları kaydedildi.
Belirtilen kayıt tarihlerinde ilgili okullara müracaat edip kaydını yaptırmayan öğrencilerin kayıt haklarını yitirecekleri vurgulanan açıklamada, kayıt haklarını yitiren öğrencilerin yerine, 24-26 Haziran tarihleri arasında, ilgili her okul için puan sırasına göre oluşturulmuş olan yedek öğrenci listelerinden kayıt hakkı kazanan yedek öğrencilerin kayıtlarının yapılacağı belirtildi.

Yedek öğrenci listelerinden kayıt hakkı kazanan öğrenciler, ilgili okul müdürlükleri tarafından aranıp kayıtlarını yapmak üzere okula davet edilecek. Kayıt yaptırmayan öğrencilerden herhangi bir feragatname veya başka bir evrak alınmayacak.

Kayıt esnasında istenen belgeler ise şöyle açıklandı:

İlkokul Tamamlama Belgesi; Doğum Belgesi; 4.5 x 6 cm. boyutunda, başı açık, cepheden çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf; Kayıt Bildirisi (Okuldan alınıp, doldurulduktan sonra geri okula verilecek); Muhtardan Onaylı Resmi İkamet Belgesi.