Erten Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak

28
Erten Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak

12 KİŞİLİK KADRO İLE: Türkiye Basketbol Yıldız Milli Takımı kadrosunda yer alan sporcumuz Erten Gazi 12 kişilik kadro ile 2013 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nın gerçekleşeceği Ukrayna’ya gitti

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Yıldızlar Milli Takımı’na çağrılan başarılı sporcumuz Erten Gazi hazırlık turnuvalarında ilk 12’ye girmeyi başardı.
Uzun süredir Türkiye Milli Takımı ile hazırlık turnuvalarında yer alan Erten, İspanya, Fransa, Letonya’da düzenlenen turnuvalara katıldı. 14 kişinin katıldığı turnuvalarda daha sonra belirlenen 12 kişilik kafilede yer almayı başardı.
Türkiye Yıldız Milli Takımımız, İspanya’da katıldığı son hazırlık turnuvasında ev sahibi İspanya’yı 85-66’lık skorla mağlup etmeyi başardı. Sporcumuz Erten İspanya maçında 7 (1 ribaund- 3 asist) yaptı.

İtalya’ya direnemedik

Dün akşam ise İtalya ile karşılaştı. 2013 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası öncesindeki son hazırlık turnuvasına İspanya’da katılan Yıldız Milli Takımı, 3. maçında İtalya ile karşılaştı. Ay-Yıldızlılar, başa baş geçen mücadeleyi uzatmalar sonunda 70-66 kaybetti.
Karşılaşmanın ilk çeyreğini 18-15, devresini de 37-30 geride tamamlayan Yıldız Millilerimiz, üçüncü çeyrek sonunda farkı eritmeyi başardı: 50-48. Yıldız Milli Takımı, final periyodunda savunma direncini artırarak rakibini 9 sayıda tuttu ve maçı 59-59’luk skorla uzatmaya götürdü. Fakat İtalya uzatma bölümünde 11 sayı üreterek galibiyete ulaşan taraf oldu. Ay-Yıldızlılar 27 sayıyla maçın en skorer ismi olan Furkan Korkmaz’ın bu performansı mağlubiyeti önleyemedi. Bu karşılaşmada Erten Gazi (1 ribaund- 1 asist) yaptı. Yıldız Milliler dün Türkiye’ye dönmeden Madrid’den direkt Avrupa Şampiyonası’nın düzenleneceği Ukrayna’ya Kiev’e geçti.