Beslenmenize Eklemeniz Gereken Top 10 Güzellik-Detoks Gıdaları
Çarşamba, Aralık 6, 2023
BeslenmeSağlık

Beslenmenize Eklemeniz Gereken Top 10 Güzellik-Detoks Gıdaları

Beslenmenize Eklemeniz Gereken Top 10 Güzellik-Detoks Gıdaları

Güzellik-Detoks Gıdaları… Beslenme uzmanı ve New York Times da en çok satan yazar Kimberly Snyder, genç ve güzel görünmenize yardımcı olacak en iyi seçenek güzellik-detoks gıdalar olduğunu söylüyor. Bu yiyecekler cildinizi, kanınızı ve hücrelerinizi detoks ederek vücudunuzun en iyi şekilde çalışmasını sağlar.

En iyi sonuçları elde etmek için, Güzellik-Detoks Gıdaları’nı haftada en az 3 kez beslenmenize dahil etmek önemlidir. Üç gün içinde farkı daha parlak bir cilt, daha güçlü ve parlak saçlar ve vücudunuzdaki değişiklikleri gözlemleyebilirsiniz !


Başlamadan önce:

Diyetinizdeki zararlı besinleri,  yok ederek başlayın:

• İşlenmiş gıdalar
• Rafine şeker
• Süt ürünleri
• Yapay tatlandırıcılar
• Glüten

Şimdi, kırışıklıklardan saç dökülmesine kadar olan sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olacak doğru yiyecekleri yemeye başlayabilirsiniz.


En iyi Güzellik-Detoks Gıdaları Nelerdir?

güzellik-detoks gıdaları dulseDulse(Kurutulmuş Deniz Yosunu)

Dulse (kurutulmuş deniz yosunu) güzellik-detoks gıdaları arasında en iyilerinden biridir, sizi yaşlandırabilen ve yorgun görünmenizi sağlayacak koyu renkli göz halkalarından kurtulmak için harika bir çözüm olabilir. Koyu ve şiş daireler vücudunuzun çok fazla su tutması veya böbreklerin optimal şekilde çalışmadığının işareti olabilir. Böbrekleriniz vücudunuzdaki sıvıları dengelemeye yardımcı olur, ancak çok fazla tuz tüketirseniz, bu su tutulmasına neden olabilir. Dulse vitamin B ile alınır ve sıvılarınızı ve vücudunuzu kontrol altında tutmak için elektrolitleri dengelemeye yardımcı olur.

Ayrıca doyurucu bir tuzlu tada sahiptir, ancak sodyum bakımından düşüktür. Salatalarda ve diğer yemeklerde tuzun yerine kullanmayı düşünebilirsiniz.

güzellik-detoks gıdaları mor lahanaLahana

Lahana, yüksek kortizol seviyelerine sahip olabileceğinizin bir göstergesi olan göz çevrenizde ki kaz ayaklarından kurtulmanıza yardımcı olabilir. Yüksek kortizol, cildin daha hızlı parçalanmasına ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Adrenal bez kortizol yapmaktan sorumludur. Beslenmenize lahana benzeri anti-inflamatuar ve A Vitamini, C Vitamini ve E Vitamini bakımından zengin gıdalar ekleyerek, kortizol seviyelerini düşürmeye, kaz ayaklarını azaltmaya ve hatların oluşmasını engellemeye yardımcı olabilirsiniz.

Mor lahana seçmeye çalışın çünkü içerisinde yeşilden 6 ila 8 kat daha fazla C vitamini vardır. Aslında, bir fincan mor lahana ihtiyacınız olan günlük C vitamini miktarının% 80’idir. En fazla faydayı elde edebilmek için beslenmeniz haftada 3-5 kez katılabilirsiniz.

Su Teresigüzellik-detoks gıdaları su teresi

Su teresi, genellikle kötü dolaşımın bir işareti olan ya da cilde yeterli miktarda kan, oksijen ve besin maddesi almayan düzensiz ve düzensiz cilt tonunu çözebilen güzel bir güzellik-detoks gıdaları arasındandır. Kötü dolaşım büyük bir endişe kaynağıdır ve saç kaybından cildin kararmasına kadar birçok sağlık sorununa neden olabilir.

Su teresi daha iyi kan akışı ve parlak ciltler için dokuları temizleme ve oksijenleştirme yeteneğine sahiptir. Kırmızı kan hücrelerinizin vücuda ve cilde daha fazla oksijen taşımasına yardımcı olan yüksek miktarda demir içerir. Ek olarak, donuk bir cildi engellemeye yardımcı olabilecek kalsiyum ve iyot bakımından zengindir.

Pancargüzellik-detoks gıdaları pancar

Pancar, donuk gözlerin parlatılmasına ve lenfatik sisteminizin yıkanmasına yardımcı olabilir. Lenfatik sisteminizi canlandırarak, gençliği geri getirerek, temizleyerek ve gözlerinizdeki beyazlıkları artmasına yardımcı olabilir. Pancar demir açısından yüksek ve karaciğer ve lenfatik sağlığı destekleyen antioksidan betacyanin içerir.

Pancar güzel bir besindir çünkü, göze giden kılcal damarlar dahil olmak üzere, vücuttan toksinleri ve tıkanıklığı kaldıran doğal bir kolon temizleyicidir. Ayrıca kandaki oksijen taşıma kapasitesini de yüzde 400 artırabilir!

Kişnişgüzellik-detoks gıdaları kişniş

Kişniş, yağ hücrelerini büyüterek sisteminizden ağır metallerin çıkarılmasına yardımcı olan etkili bir güzellik-detoks gıdaları arasındadır. Bu toksinler vücudunuzdaki selülit görünümünü artırabilir.

Kişniş, temizleyici özelliklere sahiptir ve her sabah diyetinize kolayca dahil edilebilir – Snyder, kahvaltıda yeşil smoothie’ye kişniş ekler.

Kişnişin tadına gerçekten katlanamıyorsanız, maydanozu beslenmenize dahil etmeyi deneyin çünkü benzer anti-selülit etkileri vardır.

Yulaf Kabuğu

Yulaf kabuğu gibi selülit görünümü ile savaşabilecek başka yiyecekler de vardır. Yulaf kabuğu, yulaf ezmesi ile karıştırılmamalıdır, yulafın en doğal ve işlenmemiş şekli olan tam tahıllardır. Uzun süreli bir selülit karşıtı programının anahtarı olan lifi yüksektir. Lif, yağ hücrelerinden salınacak toksinleri hareket ettirmeye ve temizlemeye yardımcı olur, böylece vücutta yeniden dolaşmaz ve selülit haline gelir.

Narenciye

Selülitle savaşabileceğiniz bir başka güzellik-detoks gıdası ise narenciye meyveleridir. Narenciye meyveleri C vitamini takviyesi sağlar, bu da cildin kolajenini onarmaya ve selülitin görünmesini engellemeye yardımcı olur. En iyi sonuçları elde etmek için en iyi turunçgilleri sabahları aç karnına yemelisiniz

Cevizgüzellik-detoks gıdaları ceviz

Ceviz, cildinizi daha esnek ve güzel hale getirmeye yardımcı olan, aynı zamanda eklemlerinizi yağlamanıza ve hücre zarlarınızı oksidatif hasara karşı güçlendirmeye yardımcı olan bir “güzellik yağı” dır. Ceviz, cildinizi güçlendirmeye ve daha esnek hale getirmeye yardımcı olabilecek sağlıklı omega-3’lerle doldurulur. Ceviz gibi güzellik yağları, aynı zamanda görünümünüze önemli ölçüde ekleyebileceğiniz, yaşlılık lekeleri, sarkan deri ve inceltme tüyleri gibi sorunları da çözebilir.

Ceviz  kıyılır ve salatalarda, tacoslarda ve diğer yemeklerde yenebilir. Sağlıklı bir kıyma türü olarak cevizi deneyebilirsiniz.

Ayçiçeği Tohumu Yağı

Ayçiçeği tohumu yağı, yaşlılık lekelerine yol açabilen hücresel hasara neden olan serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olan bir başka güzellik-detoks gıdaları arasındadır . Ayçiçeği tohumları, önceden var olan yaşlılık lekelerini ortadan kaldırmaya ve bunların oluşmasını engellemeye yardımcı olabilecek en zengin E vitamini kaynaklarından biridir. Beslenmenize haftada en az 3 kez ayçiçeği tohumu yağı ekleyin.

Tahingüzellik-detoks gıdaları tahin

Tahin, protein, zeytinyağı, bir başka güzellik yağı olan ve çinko ve kalsiyum yüklü olan susam tohumlarından oluşur. Tahin, vücudunuzun saç folikülünü beslemek ve saçın incelmesini önlemek için kullanabileceği kolayca emilen bir protein formudur. Bu proteinler saçlarınızı nemlendirmeye yardımcı olur, bu nedenle kurumaz ve saç dökülmesine neden olur.

Snyder, ev yapımı humusda Tahin kullanarak ya da sadece zeytinyağı kullanmak yerine salata soslarında tahin kullanır.

Kaynak: Beslenmenize Eklemeniz Gereken Top 10 Güzellik-Detoks Gıdaları

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar