Zaifoğlu ailesinin mutlu günü

28
Zaifoğlu ailesinin mutlu günü

Gürsel KARAGÖZLÜ

Zaifoğlu çiftinin 6 oğlan bir de kız çocukları vardır. Zaifoğlu çiftinden Ayşe Zaifoğlu 2004 ve Yakup Zaifoğlu ise 2005 yılında vefat ettiler.

1974 yılından sonra, Zaifoğlu çiftinin çocukları ve torunları, anne, baba, dede ve nenelerini her bayramın ilk gününde ikamet ettikleri Bostancı köyünde ziyaret ederek bayramlaşma yaparlardı. Ayşe Zaifoğlu’nun 2004 ve Yakup Zaifoğlu’nun 2005 yılında vefat etmesinden sonra 2011 yılına kadar geniş bir aile olan ve KKTC’nin her yöresinde yerleşmiş olan tanınmış ailelerinden olan Zaifoğlu ailesi, bayramlaşmalarda bazı sıkıntılar yaşayarak bazen birbirleri ile de bayramlaşamadan bayram sona erdiğinden Zaifoğlu ailesi bu soruna çözüm bulmak için her bayramın ikinci gününü birlikte geçirmek ve tüm aile fertlerinin bayramlaşabilmesi için ortak bir çözüm bularak 2011 yılından itibaren Pınarbaşı’ndaki Çınar Restoran’da bayramlaşmak için bir araya geldiler. Bu çözümle her aile ferdi bir araya geldiğinden bayramlaşmalarda aksama yaşanmadı.

Bu yıl, geçtiğimiz gün kutladığımız Ramazan bayramının ikinci günü Zaifoğlu ailesi Pınarbaşı köyündeki Çınar Restoran’da üçüncü kez bir araya gelerek bayramlaşmanın ve bir arada yemek yemenin zevkini yaşadılar. Zaifoğlu ailesi toplu olarak bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler. Zaifoğlu ailesinin çektirmiş oldukları hatıra fotoğrafı muhteşem bir aile tablosu oluşturdu. 

Zaifoğlu ailesinin 13 kişilik aile ferdi yurt dışında yaşadıklarından bu özel güne katılamadılar.