Yiğitcan pistleri özledi

60
Yiğitcan pistleri özledi

HAVADİS’E AÇIKLADI:

Milli atletin antrenörü Celal Keleş gazetemize yaptığı açıklamada, Yiğitcan’ın sakatlığı, tedavi süreci ve şu an daki durumuyla ilgili bilgiler verirken, rekortmen atletin yeniden pistlere dönmeyi çok özlediğini dile getirdi

ESKİSİNDEN DAHA İYİ DURUMDA:
Keleş, Yiğitcan’ın femoris kasının (üst bacak kası) bağlantı noktasında oluşan ciddi bir sakatlık geçirdiğini ve yaklaşık 2 aylık iyileşme sürecinin ardından, şu anda fizik ve tedavi yanında saha çalışmalarına da başlayarak, eski gücünden daha da iyi bir noktaya gelmiş olduğunu belirtti

FİNALLERDE YARIŞMAK İSTİYORUZ:
Milli atletin yeniden pistlere ne zaman döneceğiyle ilgili, sakatlığın tamamen geçmesini beklediklerini söyleyen Keleş, “Ağustos sonu ve eylül başında yapılacak olan Türkiye Süper Lig final yarışmalarında pistlere çıkmayı hedefliyoruz” dedi

Okan KARADEMİR

Atletizmin önemli ismi Yiğitcan Hekimoğlu pistleri özledi.
Haziran ayında gerçekleşen Türkiye Atletizm Şampiyonası hazırlıkları öncesinde şanssız bir sakatlık yaşayan ve yaklaşık 2 aydır tedavi süreci geçiren rekortmen milli atlet pistlere dönmek için gün sayıyor.
Milli atletin antrenörü Celal Keleş gazetemize yaptığı açıklamada, Yiğitcan’ın sakatlığı, tedavi süreci ve şu an da ki durumuyla ilgili bilgiler verirken, Yiğitcan’ın pistlerde yeniden yarışmayı çok özlediğini de söyledi.
Keleş, sakatlığın ardından yaklaşık 2 aylık iyileşme süreci geçiren Yiğitcan’ın, şu anda fizik ve tedavi yanında saha çalışmalarına da başlayarak eski gücünden daha da iyi bir noktaya gelmiş olduğunu belirterek, atletizm branşının vermiş olduğu bir dezavantajı yaşadıklarının altını çizdi.

Yaz için çok ümitliydik
Başarılı antrenör Celal Keleş, Yiğitcan’ın sakatlık yaşamadan önceki durumuyla ilgili şunları söyledi; “Sakatlıktan önce çok iyi bir kış sezonu geçirerek, Türkiye salon yarışlarında 60 metrede 6.82 gibi bir dereceyle Türkiye ikincisi olduk. Bu derece yaz sezonu için bize çok daha ümit verici bir ortam oluşturmuştu. Ancak zamansız gelen sakatlık hedeflerimizi ertelememize neden oldu. Genel anlamda bakarsak bu bize ilerleyen süreçte çok iyi derecelere imza atacağımızı gösteriyor. Bu yaz bunu başarma fırsatı yakalayamamış olsak da”.

Ciddi bir sakatlık yaşadık
Ülkemizde Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye’de ise Süper Lig ekiplerinden ENKA takımı adına yarışan Yiğitcan, haziran ayında gerçekleşen Türkiye Şampiyonası hazırlıkları öncesinde şansız bir sakatlık yaşamıştı.
Celal Keleş, milli atletin Türkiye Şampiyonası’na hazırlanırken femoris kasının (üst bacak kası) bağlantı noktasında oluşan ciddi bir sakatlık geçirdiğini dile getirdi.
Tedavi süreciyle ilgili YDÜ Hastanesi’nin tüm olanaklarını kullandıklarını ve doktor Ulaş Yavuz’un sakatlık süresince Yiğitcan’la yakından ilgilendiğini belirten Celal Keleş; “Şu anda da gerek MR tetkikleri gerekse fizik tedavi süreçleriyle de yakından ilgilenen doktor Ulaş Yavuz ve YDÜ hastanesi, bize her konuda destek olmaya ve katkı koymaya devam ediyor, bu yüzden YDÜ hastanesine teşekkür ediyoruz” dedi.

Sakatlığın tamamen geçmesini bekliyoruz
Yiğitcan, sakatlığının tamamen geçmeden ve yeniden tekrarlamaması nedeniyle antrenörü Celal Keleş yönetiminde çalışmalarını dikkatli ve disiplinli bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.
Keleş, Yiğitcan’ın şu anki durumu ile ilgili; “Kuvvet olarak sakatlığın oluştuğu günün öncesinden daha da iyi bir duruma geldik. Kasların hızlı kasılıp, gevşemesi noktasında sakatlığın yeniden problem teşkil edebilecek olması olasılığı ile güç ve surata yönelik patlayıcı çalışmalarımızı, sakatlığın tamamen geçmesine bağlı olarak biraz daha ertelemek zorundayız” dedi.

Hedefimiz Türkiye finallerinde yarışmak
Keleş, milli atletin yeniden pistlere ne zaman döneceğiyle ilgili ise; “Yiğitcan’ın yaşadığı bu şanssız sakatlıktan dolayı, yaz sezonunda çok büyük ve ulaşabileceğimiz hedeflere maalesef ulaşamadık. Ancak buna rağmen sağlığımıza kavuşmak için gerekli tüm çalışmaları yaparak bu yıl içerisinde yarışma fırsatı yakalayabileceğimiz Türkiye Süper Lig final yarışmalarında pistlere çıkmayı hedefliyoruz. Ağustos sonu ve eylül başında Türkiye Süper Lig 1 ve 2. ayak final yarışmalarında yarışma şansımız var. Fakat bunlar içinde Eylül ayında olan 2. ayak finalinde yarışma durumumuz daha olası durumda olsa da, bunu da tam iyileşme sürecimiz belirleyecek” diyerek sözlerini tamamladı.