Sosyal Medya Bağımlılığı Hakkında Bilmeniz Gereken Şeyler - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Bilim ve Teknoloji

Sosyal Medya Bağımlılığı Hakkında Bilmeniz Gereken Şeyler

Günümüz sosyal yapısı, teknolojinin gelişmesi ile yaklaşık yirmi yıl öncesine nazaran, bambaşka bir şekil almıştır. Her ne kadar yetişkinler öncesine şahit olsalar da, pek çok yetişkin de yeni sosyal yapıya nispeten uyum sağlamaktadır. 


Ama yeni nesil için durum bambaşkadır. Teknoloji ile doğan yeni nesil için sosyal ilişkiler, sosyal medya çerçevesindedir. Böyle olunca da genç bireyler arasında sosyal medya bağımlılığı sıklıkla rastlanmaktadır. Bu problemden muzdarip aileler ise telefon takip yöntemleri aramaktadırlar.

Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Siz de eğer sosyal medya bağımlısı bir genç ile yaşıyor ve kızınızı veya oğlunuzu bu şekilde görmekten üzüntü duyuyorsanız, size bazı güzel haberlerimiz olacak. mSpy telefon takip yazılımı sayesinde bu durumu en azından kontrol altına alabilirsiniz. Kolayca başkasının instagram mesajlarını okuma ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

mSpy bir telefon takip uygulaması yani bir casus yazılımdır. Bu da demek oluyor ki, çocuklarınızın telefonuna bu uygulamayı yükleyerek, onların telefonlarında neler oluyor adım adım takip edebilirsiniz. Başka bir deyişle, çocuğunuzun haberi olarak veya olmadan onların telefonlarındaki her işlemi, kendi telefon ekranınızda görebilirsiniz. 

mSpy kullanarak yapabileceğiniz işlemlerden kimileri şunlardır:

 • Çocuğun telefonundaki uygulamalara erişebilir, 
 • Uygulamalarda değişiklikler yapabilir,
 • Gerekli görürseniz kaldırabilir,
 • Uygulama içeriklerini görebilir,
 • Çocuğunuzun kimlerle konuştuğunu arkadaşlık ettiğini denetleyebilir,
 • Gerekli gördüğünüz kişileri arkadaşlıktan çıkarabilir,
 • Sosyal medya uygulamaları için günlük kotalar koyabilirsiniz.

Bunların yanı sıra daha pek çok telefon takip işlemini kolayca gerçekleştirebilir, çocuğunuzun sizin denetiminiz altında olduğuna emin olabilirsiniz.

Kısacası, çok fazla sosyal medyada zaman geçirdiğinizi düşündüğünüz çocuklarınız için mSpy sizin için bir kurtarıcı olacaktır. Çocukların kötü alışkanlıklar kazanmalarını mSpy kullanarak engelleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Bağımlısı Çocuklar için Telefon Takip

Çağımız gençleri maalesef akıllı telefonların olmadığı bir döneme şahit olamadılar. Telefonları olmadan bir hayatın mümkün olduğunun farkında bile değiller. Bu durum özellikle teknolojiyle bu denli ilgili olmayan ebeveynleri oldukça endişelendirmektedir. Bu nedenle de telefon takip kaçınılmaz hale gelmektedir. 

Gençlerin tüm sosyal hayatı sosyal medya sınırları içerisinde olunca, günün büyük bir kısmını telefona bağlı geçirmektedirler. Artık bunu kontrol etmek ebeveynler için hiç de zor değildir. Telefon takip programı kullanarak çocukların sosyal medyada ne kadar zaman geçirmeleri gerektiğine karar verebilirler. 

Genelde gençlerin bağımlı oldukları sosyal medya uygulamaları şöyle sıralanabilir:

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • Tiktok
 • Youtube

Yukarıdaki uygulamalar sizin için çok bir şey ifade etmese bile, maalesef günümüz gençliğinin tüm hayatı bu uygulamalara bağlıdır. Okulda yaptıkları konuşmalardan tutun da ilgilerinin oluşmasına kadar pek çok faktör bu uygulamalarla şekillenmektedir. 

Bu tür uygulamalara sadece gençler değil daha küçük yaştaki çocuklar da fazlasıyla bağımlı olabilir. Hatta ve hatta küçük yaştaki çocuklarınız kötü niyetli kişiler tarafından rahatsız edilebilir, kolayca kandırılabilirler. Bunları önlemek ebeveynler olarak sizin elinizdedir. Telefon takip yaparak çocuklarınızın akıllı telefon kullanımını denetleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Günümüz toplumu ve sosyal yapısı eski toplumsal yapıdan çok farklı. Artık pek çok sosyal ilişki sadece sanal ortamda devam etmektedir. Bu nedenle sosyal medya bağımlısı çocuklarınızın sosyal hayatlarını normalleştirmek için mSpy kullanarak akıllı telefon takip işlemi gerçekleştirebilir, çocuklarınızın daha güvenli bir akıllı telefon kullanıcısı olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu denli sosyal medyaya bağımlı olan gençler için maalesef kimi kısıtlamalar veya müdahaleler gerekli olabilir. Tam bu nokta da telefon takibi yapmanız size dilediğiniz fırsatları sunacak ve çocuğunuzun olumsuz davranışlarını önleyebilecek veya sınırlandırabilecektir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar