En Üst

28 Nisan 2017

Yeniboğaziçi’nin aklı bu pozisyonda

Yeniboğaziçi’nin aklı bu pozisyonda
Haber İçi Üst

 Kulüp başkanı İshak Ertem, pozisyonun gol olduğuna inandıklarını söyleyerek yan hakemin yerinin doğru olmadığını ve Havadis Gazetesi foto muhabiri tarafından çekilen görüntülerde topun çizgiyi geçtiğini belirtti

Hafta sonu oynanan Yeniboğaziçi-Yalova karşılaşmasında yaşanan ve gol olup olmadığı tartışılan pozisyon Yeniboğaziçi camiasında ciddi huzursuzluk yarattı.
Havadis Gazetesi Spor Yazarı Cemil Garip’in objektifine yansıyan pozisyon, “Acaba gol mü?” sorusunu akla getirdi.
Maçın 21’inci dakikasında yaşanan pozisyonda, Türker’in kaleye gönderdiği topu, Yalova kalecisi Mustafa son anda çeldi.
Maçın orta hakemi Mehmet Malek, “gol” kararı vererek orta sahaya doğru yönelirken, yan hakem Hüda Özenen orta sahaya koşmadı.
Pozisyonun ardından kısa süre yan hakemin yanına giden Mehmet Malek, ardından gol kararını iptal etti.
Havadis’e konuşan Yeniboğaziçi Kulüp Başkanı İshak Ertem, pozisyonun gol olduğuna inandıklarını belirtti.
Maçtan üç puanla ayrılmaları halinde, Süper Lig’e şampiyon olarak çıkmalarının neredeyse kesinlik kazanacağını ifade eden Ertem, “Aklımız halen o pozisyonda. Gol olduğunu düşünüyoruz. Yan hakemin pozisyondaki yeri de bize göre doğru değil. Havadis Gazetesi foto muhabiri tarafından çekilen görüntülerde de bu net. Umarım, bu noktada hakemlerimiz, bir yıllık emeğimizi heba etmemiştir” dedi.
Ertem şöyle devam etti:
“Yeniboğaziçi olarak ligi uzun süredir lider olarak devam ettiriyoruz. Bu noktadan sonra, şampiyonluğu bırakmak istemiyoruz.
Pozisyon gol ya da değil, biz önümüze bakacağız. Camia olarak yerimizin Telsim Süper Lig olduğunu biliyoruz. Yeniboğaziçi halkı da bizden bir üst lige çıkmamızı bekliyor.
Güzelyurt’taki Binatlı maçında mutlaka galibiyet almak istiyoruz. Hafta arasını çok iyi değerlendireceğiz ve Binatlı maçında galibiyet için sahaya çıkacağız.”

“Boşuna sevindiler”

Bu arada, Yeniboğaziçi-Yalova maçının ardından sahaya gelen yanlış bir ihbar, bir anda ev sahibi takımın taraftarlarının saha içine akın etmesine neden oldu.
Düzkaya’nın mağlup olduğu haberi ile birlikte, başlayan sevinç gösterileri, akıllara, üç yıl önce, Bursa-Beşiktaş maçının sonucunu beklemeden sevinç yaşayan Fenerbahçe tartarlarını getirdi.


BOŞUNA SEVİNDİLER… Yeniboğaziçi seyircisi, Düzkaya’nın mağlup olduğu yönünde yanlış bir ihbar alınca, saha bir anda sevinç gösterilerine sahne oldu

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King