06 Aralık 2016

Pistte şampiyonluk günü

Pistte şampiyonluk günü
Haber İçi Üst

Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde dün yapılan ilk gün yarışlarının ardından ilkokul kızlarda Gönyeli, ilkokul erkeklerde 23 Nisan, ortaokul kızlarda Yakın Doğu ile Canbulat Özgürlük, ortaokul erkeklerde Yakın Doğu ve liselerde ise hem kızlarda hem de erkeklerde Kurtuluş Lisesi zirvede yer aldı

Yarışların ilk gününde pistten 3 de yeni rekor çıktı. İlkokullar uzun atlamada Saffet Özmenek 4.79’luk atlayışı ile rekor kırarken, ilkokullar 4×100 metre bayrak yarışında da 23 Nisan İlkokulu 57.58’lik derecesi ile yeni rekorun sahibi oldu. Ortaokul erkekler 100 metre yarışında ise Turan Cenk 11,57’lik derecesiyle rekora uzandı 

Okan KARADEMİR

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 2012-2013 Öğretim Yılı Okullar Atletizm Final Müsabakaları dün start aldı.
Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde dün başlayan final yarışlarında, daha önce yapılan elemelerde ilkokul, ortaokul ve liselerde ilk 7’ye kalan okullar mücadele etti.
Elemelerin öğlen yapılamasının ardından final yarışlarının öğlenden sonraya alınması sporcuları bunaltıcı sıcak havadan kurtarırken ilk gün yarışları akşam 21.00 civarında tamamlandı.
Bugün tamamlanacak olan yarışlar sonrasında kendi kategorilerinde şampiyon olacak olan okullar ülkemizi Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazanacak.

İlkokullarda Gönyeli-23 Nisan çekişmesi
Yarışların ilk gününde ilkokullarda Gönyeli ile 23 Nisan büyük çekişme içine girdi.
İlk günü kızlarda Gönyeli 1892 puanla birinci tamamlarken, 1889 puanla 23 Nisan ilkokulu ikinci sırada yer aldı.
Erkeklerde ise 23 Nisan İlkokulu 1399 puanla zirvede yer alırken, Gönyeli İlkokulu da 1118 puanla ikinci sırayı elde etti.

Ortaokul kızlarda eşitlik
Ortaokullar kızlarda ilk gün sonunda iki okul aynı puanla zirveyi paylaştı
Canbulat Özgürlük Ortaokulu ile Yakın Doğu Koleji 183’er puanla zirvenin ortağı olurken,  156’şar puanlı Levent Kolej ile Şht. Turgut Ortaokulu da üçüncülüğü paylaştı. Bu kategoride ikinci gün yarışları büyük çekişmeye sahne olacak ve şampiyonun kim olacağı büyük merak yaratacak.

YDK yine birinci
Ortaokul erkeklerde elemeleri açık ara önde tamamlayan Yakın Doğu Koleji finallere de hızlı girdi.
İlk günün ardından Yakın Doğu Koleji 260 puanla birinci olurken, Şht. Turgut Ortaokulu 220 puanla ikinci, Oğuz Veli Ortaokulu da 172 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Liselerde Kurtuluş farkı
Liselerde ise Kurtuluş ilk günü hem kızlarda hem erkelerde önde kapadı.
Kızlarda Kurtuluş Lisesi 276 puanla birinciliği elde ederken 225 puanlı Levent Kolej ikinci 201 puanlı
Namık Kemal Lisesi de üçüncü oldu. 
Erkeklerde de Kurtuluş Lisesi 344 puanlı birinci olurken, Yakın Doğu Koleji 309 puanla ikinci Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi de 278 puanla üçüncülüğü elde etti.

İlk günde 3 rekor
Yarışların ilk gününde pistten 3 de yeni rekor çıktı. İlkokullar uzun atlamada Saffet Özmenek 4.79’luk atlayışı ile rekor kırarken,  ilkokullar 4×100 metre bayrak yarışında da 23 Nisan İlkokulu 57.58’lik derecesi ile yeni rekorun sahibi oldu.
Ortaokul erkekler 100 metre yarışında ise Turan Cenk 11,57’lik derecesiyle yeni rekora uzandı 

Ferdi sonuçlar:

Küçük kızlar 
100 m
1.Gizem Beşöd  Gİ  14,32 
2.Elmaziye Şanlı  Ferdi  14,62 
3.Emine Mustafa  23 Nİ  14,86 
Yüksek atlama  
1.Diana Gültuna  23 Nİ  1.24 
2.Kayra Kaya  Aİ  1.24 
3.Simge Çoban  Gİ  1.21 
Fırlatma topu  
1.Bahar Kocabaş  ŞHCİ  44.62 
2.Yaren Cırık  ŞOAİ  41.24 
3.Ülkü Mustafa  23 Nİ  40.62 

Küçük erkekler
1000 m   
1.Gökhan Bıyıkoğlu  23 Nİ  3:19.32 
2.Mehmet Yıldız  Gİ  3:22.02 
3.Biray Kırkır  Lİİ  3:40.16 
Uzun atlama   
1.Saffet Özmenek  Ferdi  4.79  (REKOR)
2.Azat Etke  Lİİ  4.51 
3.Gökhan Bıyıkoğlu  23 Nİ  4.43 
4×100 m   
1.23 Nisan İlkokulu  57.58  (REKOR)
2.Şht.Hasan Cafer İlkokulu  59.05 
3.Gönyeli İlkokulu  59.90 

Yıldız kızlar
100 m

1.Havva Hüdan  LK  13,37 
2.Işılay Şengil  CÖO  13,47 
3.Çiğde Kahvecioğlu  TMK  13,87 
1500 m   
1.Nezihat Doygunel  YDK  5:36,80 
2.İrem Alyagut  CÖO  5:41,78 
3.Nurdeniz Yıldız  OVO  5:48,59 
100 m engelli   
1.Milenay Günsoy  YDK  18,04 
2.Iraz Cabbar  CÖO  18,54 
3.Tanya Öztürk  OVO  18,74 
Yüksek atlama  
1.Buse Savaşkan  ŞTO  1,50 
2.Mısengabu M. Mabuyamba  YDK  1,34 
3.Fatma Usta  CÖO  1,31 
Gülle atma   
1.Zeliha Ersöz  CÖO  9,20 
2.Sude Kadıoğlu  YDK  9,17 
3.Sude Saraç  ŞTO  8,53 
    

Yıldız erkekler
100 m

1.Turan Cenk  YDK  11,57  (REKOR)
2.Yiğitcan Ayaz  OVO  12,63 
3.Ekrem Cümbezli  ŞTO  12,75 
100 m engelli   
1.Kadir Çetinkaya  YDK  16,48 
2.Kubilay Tok  ŞTO  16,58 
3.Doğancan Onan  MO  18,73 
2000 m   
1.Can Alex Kalkan  OVO  6:42,24 
2.Fahri Erbulut  YDK  6:51,61 
3.Zihni Temelci  ŞTO  6:52,57 
Yüksek atlama   
1.Kadir Çetinkaya  YDK  1,65 
2.Kubilay Tok  ŞTO  1,45 
3.Kutay Urcan  OVO  1,40 
Üç Adım atlama   
1.Mustafa Yorulmaz  YDK  11,82 
2.Çağlar Uludağ  ÇO  10,72 
3.Hasan Bilgiç  ŞTO  10,37 
Gülle atma   
1.Ekrem Cümbezli  ŞTO  12,67 
2.Aydın Köse  MO  11,84 
3.Feridun Canseven  YDK  10,82 
     
Genç Kızlar
100 m

1.Lal Kaner  LK  13,78 
3.Melisa Koçak  YDK  14,10 
400 m     
1.Cebriye Kuşçu   KL  63,78 
2.Esma B. Belet  LK  65,54 
3.Meliz Deral  AML  67,06 
1500 m               
1.Sabriye Atikoğlu  KL  5:20,73 
2.Sümeyra Ateş  AML  6:17,72 
3.Yaren Paça  LK  6:40,48 
100 m engelli     
1.Elif Öztürk  NKL  17,03 
2.Hatun Doğan  KL  17,60 
3.Emine Gül Çetiner  YDK  18,91 
Sırıkla atlama     
1.Sahil Beyaz  KL  2,40 
2.Naciye Acaroğlu  LK  1,80 
3.Yarem Bilgiç  NKL  1,80 
Üç adım atlama     
1.Asya Yokuşoğlu  NKL  10,34 
2.Naciye Acaroğlu  LK  9,64 
3.Çilem Nalbant  AML  9,59 
Gülle atma     
1.Begüm Semir  LK  11,15 
2.Melis Dinçli  KL  9,94 
3.Işıl Direktör  YDK  9,85 

Genç erkekler
100 m
1.Ali Öztürk  Ferdi  11,51 
2.Cenk Toksoy  YDK  11,63 
3.Azat Berham Tip  KL  11,86 
110 m engelli     
1.Kaan Savaşkan    KL  15,95 
2.Cenk Toksoy  YDK  16,28 
3.Hakan Özoğul  DRFKEML  18,40 
400 m     
1.Azat Berham Tip  KL  54,10 
2.Hasan Büke  NKL  54,90 
3.Cenker Yazar  AML  55,54 
1500 m     
1.İbrahim Cavit  NKL  4:30,86 
2.İsmail Pirgalı  YDK  4:32,03 
3.Münür Çavuş  AML  4:37,95 
Yüksek atlama     
1.Emre Çetinarslan  Ferdi  1,82 
2.Zekai Serdar  KL  1,73 
Uzun atlama     
1.Berk Çakır  KL  6,26 
2.Batuhan Akçın    Ferdi  6,16 
3.Ali Öztürk  Ferdi  5,88 
Gülle atma     
1.Mehmet Gürdeniz  Ferdi  13,91 
2.Olgun Güvenlier  YDK  12,54 
3.Tolga Karahan   KL  11,69 
 

Takımsal klasman

Küçük kızlar
1.Gönyeli İlkokulu  1892
2.23 Nisan İlkokulu  1889
3.Akova İlkokulu  1751
4.Şht. Osman Ahmet İlkokulu  1717
5.Şht.Hasan Cafer İlkokulu  1679
6.Lapta İlkokulu  1489

Küçük erkekler
1.23 Nisan İlkokulu  1399 
2.Gönyeli İlkokulu  1118 
3.Şht.Hasan Cafer İlkokulu  1089 
4.Lefke İstiklal İlkokulu  1077 
5.Özgürlük İlkokulu  677 
6.Lapta İlkokulu  594 

Yıldız kızlar
1.Canbulat Özgürlük Ortaokulu  183
2.Yakın Doğu Koleji  183
3.Levent Kolej  156
4.Şht. Turgut Ortaokulu  156
5.Oğuz Veli Ortaokulu  152
6.Girne Amerikan Koleji  88
7.Türk Maarif Kolji  78

Yıldız erkekler
1.Yakın Doğu Koleji  260
2.Şht. Turgut Ortaokulu  220
3.Oğuz Veli Ortaokulu  172
4.Mehmetçik Ortaokulu  170
5.Çanakkale Ortaokulu  138
6.Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu  114
7.Bayraktar Türk Maarif Koleji  111

Genç kızlar
1.Kurtuluş Lisesi  276
2.Levent Kolej  225
3.Namık Kemal Lisesi  201
4.Atatürk Meslek Lisesi  163
5.Yakın Doğu Koleji  155
6.Bülent Ecevit Anadolu Lisesi  136
7.19 Mayıs TMK  108

Genç erkekler
1.Kurtuluş Lisesi  344
2.Yakın Doğu Koleji  309
3.DR. Fazıl Küçük Endüstri ML  278
4.Namık Kemal Lisesi  267
5.Atatürk Meslek Lisesi  252
6.Erenköy Lisesi  194
7.Sedat Simavi Endüstri ML  34

 

 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

havadis gazetesi reklam