Ortaköy’de iş makineleri sahada

25
Ortaköy’de iş makineleri sahada

KULÜP BİNASININ YERİ DÜZLEŞTİRİLDİ:

Ortaköy Sahası’nın yenilenmesi projesi kapsamında Tüfekçi Limited ile yapılan sözleşmenin ardından çalışmalar dün başladı. İş makineleri sahaya girdi ve öncelikle kulüp binasının yer alacağı bölüm düzleştirilerek beton dökülecek kalıpları oluşturuldu

EN GEÇ 2 YIL İÇİNDE TAMAMLANMASI GEREKİYOR:
Ortaköy’de kazı işlemlerine başlayan firma bugünden itibaren en geç 2 yıl içinde sahayı, tribünleri, kulüp lokalini, yürüyüş parkuru ve gerekli ışıklandırmayı tamamlaması gerekiyor. Firmanın inşaat alanlarının temelini attıktan sonra sentetik zemin çalışmalarına başlayacağı ve sahayı önümüzdeki sezonun ikinci devresine yetiştirmeye çalışacağı öğrenildi

Ahmet ÖZSOY

Başkentin güzide kulüplerinden Ortaköy’de tarihi projede ilk büyük çalışma dün başladı. Lefkoşa’nın en güzide yerlerinde bulunan futbol sahalarını projelendirerek yenilenmesi için Tüfekçi Limited ile sözleşme imzalayan Ortaköy Spor Kulübü sentetik zeminli futbol sahasına kavuşmak için geri sayıma başladı.
Ortaköy’ün yenilenerek sentetik zemine kavuşacak mevcut sahası içerisinde yeni tribünleri, saha çevresinde ışıklandırılmış sentetik yürüyüş parkuru ve kulüp lokal binası da olacak.
Tüfekçi Limited’in Balıkesir’e kazandırdığı sahanın örnek alınarak hazırlanan Ortaköy projesinde, dün başlayan resmi çalışmalarının en geç 2 yıl içinde tamamlanması şartı bulunuyor.
Ortaköy Sahası zemininin düz olmaması nedeniyle firma öncelikle dozerlerle zemini düzleştirme çalışmalarına başladı ve kulüp lokalinin yer alacağı alana beton kalıplar çakıldı. Kulüp lokal binası ile tribün inşaatının kalıpları çakılarak beton döküldükten sonra çalışmalar sahanın sentetiğe dönüştürülmesine kayacak.
Saha zemininin sentetiğe dönüştürülürken diğer bölümlerde inşaat çalışması olmaması için yapılan girişimler kısa sürede tamamlanarak sentetik zemin çalışmasına geçilecek.