Engellilerden 8 milyon TL’lik yatırım

0
11
Engellilerden 8 milyon TL’lik yatırım

 ESF’ye bu önemli yatırım için BRTK’nın arkasında bulunan 20 dönümlük bir arazi tahsis edildi. KKTC Engelliler Spor Federasyonu proje için Türkiye’den Metro Hotel Grup’la birlikte çalışacak

18 ayda tamamlanacak proje ile KKTC Engelliler Spor Federasyonu büyük bir mali kazanç sağlarken, söz konusu merkez hem KKTC hem de Türkiye için önemli bir kamp yeri ve merkez olacak

 ESF Başkanı Altıntaş: Bu yatırım tüm engelli bireylerin rehabilitasyon, eğitim ve meslek edinmelerinin yanı sıra organik tarım yapılabilmesine olanak yaratacak

Tonguç KOTAK

KKTC Engelliler Spor Federasyonu önemli bir projeye imza atmak üzere.
Federasyon, Rehabilitasyon Eğitim ve Hidroterapi Spor Kampı ve Aile Danışmanlık Merkezi kurmak için Türkiye’den önemli bir yatırımcı ile protokol imzalayacak.

8 milyon TL’lik yatırım
ESF, çalışmaları uzun süredir devam eden Rehabilitasyon Eğitim ve Hidroterapi Spor Kampı ile Aile Danışmanlık Merkezi projesi için Türkiye’den Metro Hotel Grup ile anlaşmaya vardı.
8 milyon TL’lik proje için ESF’ye UBP Hükümeti döneminde Bayrak Radyo Televizyon Kurumu arkasında yer alan 20 dönümlük bir arazi tahsis edilmişti.

Proje 18 ayda bitecek
KKTC Engelliler Spor Federasyonu ile Metro Hotel Grup arasında yapılacak protokole ileriki günlerde imza atılması bekleniyor.
18 ayda tamamlanması hedeflenen önemli proje ile federasyon büyük bir mali kazanç sağlayabilecek. Merkez, aynı zamanda KKTC ve Türkiye için önemli bir kamp yeri olacak.

Altıntaş: Önemli bir yatırım
KKTC Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Altıntaş, projenin önemine dikkat çekti. Önemli bir yeri ülkeye kazandırmak üzere olduklarına vurgu yapan başkan, “Yatırım tüm engelli bireylerin rehabilitasyon, eğitim ve meslek edinmelerine olanak sağlayacak, aynı zamanda organik tarım yapılabilmesi fırsatını doğuracak. Hem kamp merkezi, hem de engelli camiasının önemli bir yeri haline gelecek. Hedefimiz 18 ayda tamamlayarak topluma kazandırmaktır. Metro Grup’un bu olaya büyük destek verecek olması da ayrı önem taşıyor” diye konuştu.

Foto- Mustafa Şenal