“600 bin TL şart”

11
“600 bin TL şart”

SAVİM BEKLEMEDE: MOK Başkanı Serdar Savim, “16 federasyon bu yılki oyunlara katılım için bekliyor. Hazırladığımız taslak bütçeye göre 600 bin TL gerekli. Bizler, oyunları bir an evvel şekillendirmek için gerekli bütçenin hükümet tarafından onaylanmasını bekliyoruz” dedi

OYUNLAR 27 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK: Milli Olimpiyat Komitesi, Dr. Fazıl Küçük 15. Uluslararası Spor Oyunları’nın 27 Eylül’de başlayıp 10 Ekim’de tamamlanacağını açıkladı

Dr. Fazıl Küçük 15. Uluslararası Spor Oyunları’nın düzenlenmesinden sorumlu Milli Olimpiyat Komitesi (MOK), oyunları şekillendirmek için gerekli bütçenin hükümet tarafından onaylanmasını bekliyor.
Organizasyonu düzenleyen Komite, Milli Olimpiyat Komitesi kadar hükümetin de yasa gereği oyunları gerçekleştirme sorumluluğuna da dikkat çekiyor.

Oyunlar 27 Eylül’de başlayacak
Dr. Fazıl Küçük 15. Uluslararası Spor Oyunları 27 Eylül’de başlayacak, uluslar arası organizasyon 10 Ekim’de tamamlanacak.
47/1997 Sayılı Dr. Fazıl Küçük Yasası altında yapılan, 1999 Dr. Fazıl Küçük Uluslararası Spor Oyunları Tüzüğü’nde oyunların düzenlenmesi sorumluluğu verilen Komite, bu yılki organizasyonun en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla çalışmalarını başlatmıştı.

Savim: 600 bin TL gerekli…
Tüzük gereği oyunlara en az 5 spor federasyonun katılımının gerekliliği yanı sıra federasyonların en az 3 konuk ülke ile katılımının şart olduğuna işaret eden MOK Başkanı Serdar Savim, “16 federasyon bu yılki oyunlara katılım için bekliyor. Hazırladığımız taslak bütçeye göre 600 bin TL gerekli. Bizler, oyunları bir an evvel şekillendirmek için gerekli bütçenin hükümet tarafından onaylanmasını bekliyoruz” dedi.
Dr. Fazıl Küçük Uluslararası Spor Oyunları için geçtiğimiz yıllarda da ayni bütçenin harcandığına dikkat çeken Savim, yasası ve tüzüğü olan oyunların düzenlenmesinin önüne hiçbir engel çıkmayacağına olan inancına da vurgu yaptı.

Hükümetin görevi…
“Bizler, yasa ve tüzüklerin verdiği sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz” diyen Başkan Savim, “Hükümetin hangi parti veya partilerden kurulacağı; spordan sorumlu bakanın kim olacağı önemli değil. Yasaları uygulamak en başta bizleri yönetenlerin görevidir. Dr. Fazıl Küçük Uluslararası Spor Oyunları’nın düzenleme görevi bizim olduğu kadar, düzenlenmesini sağlamak da hükümetlerin görevidir” şeklinde konuştu.