KıbrısManşet

Kız arkadaşını öldüresiye dövdüLefkoşa’da kıskançlık nedeni ile kavga ettiği kız arkadaşının burnunu kırıp kulak zarını patlattığı gerekçesi ile tutuklanan üniversite öğrencisi Eren Gürkan, dün yargıç huzuruna çıkarıldı. Gürkan,  teminatla serbest bırakıldı

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da ikamet eden Eren Gürkan, kız arkadaşını ciddi şekilde dövüp, burun kemiğinin kırılmasına ve kulak zarının yırtılmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olayın bulgularını aktaran polis memuru Emre Tosun, zanlının 26 Mayıs 2019 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen “vahim zarar, ciddi darp”  suçlarından tutuklandığını belirtti.

Polis memuru Tosun, zanlının 26 Mayıs’ta kız arkadaşı M.K ile kıskançlık nedeni ile kavga ettiğini, çıkan kavga neticesinde zanlının M.K’nin başına ve yüzüne yumruk atarak ciddi şekilde dövdüğünü ve M.K’nin aldığı darbeler neticesinde burun kemiğinin kırılıp, kulak zarının yırtıldığını kaydetti.

Olayın polisin bilgisine 10 Haziran’da geldiğini belirten memuru Emre Tosun, üniversite öğrencisi olan zanlı Eren Gürkan’ın mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 5 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
Başa dön tuşu