KıbrısManşet

5’i cezaevinde, 3’ü teminatla serbest kaldı


Bayramın birinci gününü, Lefkoşa Arasta bölgesinde, satır ve sopalarla birbirlerine saldıran biri 16 yaşında, 8 zanlı dün teminat maksadı ile mahkemeye çıkarıldı

Evrim KAMALI

 

Lefkoşa Arasta bölgesinde, Ramazan Bayramı’nın ilk günü, miktarda alkol etkisi altında, taş ve sopalarla birbirine giren Ali Aykut Demir, Dergâh Sergen Demir, Selçuk Koç, Ahmet İçin, Ergin İçin, Erhan Tunç, Ali Haydar Erdine ve 16 yaşındaki R.U, aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı, zanlılar teminata bağlanmaları maksadı ile dün yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Karadağlı, zanlı Aykut Demir’in 94 promil, Sergen Demir’in 244 promil, Selçuk Koç’un 110 promil, alkol tespit ettiklerini belirtti.

Polis memuru Ömer Karadağlı, zanlıların Lefkoşa’da ikamet eden zanlılar Ahmet İçin, Ergin İçin ve Erhan Tunç ile aralarında husumet olduğu iddiasıyla birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurarak bir kavga ettiklerini bağırıp çağırıp rahatsızlık yarattıklarını söyledi.

Karadağlı, kavgadan sonra zanlıların tutuklandığını ve soruşturma kapsamında, olayla ilgili kamera görüntülerinin incelendiğini belirtti.

Polis memuru Karadağlı, Selçuk Koç, Ali Aykut Demir, Ali Haydar Erdine, Ergin İçin’in ülkede turist statüsünde, Ahmet İçin’in ise KKTC vatandaşı olduğunu söyledi. Polis memuru Karadağlı, zanlıların benzer sabıkaları olduğunu belirterek, tutuklu yargılanmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, Selçuk Koç, Ali Aykut Demir, Dergâh Sergen Demir,  Ergin İçin ve Ahmet İçin’in 1 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Yargıç İnan, zanlılar Erhan Tunç, Ali Haydar Erdine ve kavgada yer alan R.U isimli çocuğun ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı