KıbrısManşet

Burukoğlu, tutuklu yargılanacak


Lefkoşa’da birlikte yaşadığı eski eşi R.A’yı farklı tarihlerde ciddi şekilde dövüp 8 Haziran’da da bıçakla yaralayan zanlı İsmail Burukoğlu, aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da eski eşini bıçakla yaralayıp, öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan İsmail Burukoğlu, dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Emre Tosun,  zanlının 8 – 9 Haziran tarihlerinde Lefkoşa’da meydana gelen “şiddet tehdidi, “yaralama”, ciddi darp” suçlarından tutuklandığını kaydetti.

Polis memuru Tosun, zanlı sakin İsmail Burukoğlu’nun, Facebook’ta hesap açtığı gerekçesi ile Göçmenköy’de birlikte yaşadığı eski eşi R.A’ya “Seni öldüreceğim” diyerek kadının boynuna bıçak dayadığını akabinde meydana gelen arbede de R.A’yı sol el serçe parmağından ve sol bacağından yaraladıktan sonra da ciddi şekilde dövdüğünü anlattı.

Polis memuru Emre Tosun, 09 Haziran’da da zanlının yemek yapmadığı gerekçesi ile eski eşini vücudunun muhtelif yerlerine vurarak ciddi bir şekilde dövdüğünü mahkemeye aktardı.

Olayın polise 10 Haziran’da rapor edildiğini belirten Tosun, zanlının aynı suçları daha önce de işlediğinin belirlendiğini anlattı.

Polis, aktarmış olduğu olgular ışığında zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan,  zanlının 15 günü açmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı