KıbrısManşet

Büyük trajedinin gizemi sürüyor

Gönyeli’de yaşayan Hasan Yılmaz ve Sevinç Karasalih çifti, dün sabah evlerinde ölü bulundu. Polis, detayları açıklayınca olay infiale neden olduUYURKEN ÖLDÜRDÜ: Hasan Yılmaz Karasalih, mutfakta koltuk üzerinde uyuyan eşini dün sabaha karşı kablo ile boğarak öldürdü. Karasalih eşini öldürdükten hemen sonra kardeşini aradı, cinayeti itiraf etti, ardından kendini de öldürdü

EN BÜYÜK ACI: Çiftin cesedini oğulları buldu. Aile yakınlarından gelen telefon üzerine acı haberi alan genç adam, anne ve babasının evine koştu. Eve mutfak penceresinden giren adam, korkunç tablo ile karşılaştı

KOMŞULARI İNANAMADI: Hasan Yılmaz Karasalih, yakın çevresi ve komşuları tarafından sessiz ve sakin bir kişi olarak biliniyor. Yaşanan bu olay, kafalarda soru işareti bırakırken, polis cinayetin neden yaşandığına ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı

Devrim DEMİR

Ülke dün yine korkunç bir haberle güne başladı. Gönyeli’de yaşayan 63 yaşındaki Hasan Yılmaz Karasalih, 60 yaşındaki eşi Sevinç Karasalih’i elektrik kablosu ile boğarak öldürdü.

Hasan Yılmaz Karasalih, kısa bir süre sonra da kendini öldürdü.

Gönyeli’de yaşanan korkunç olayın ilk tanığı ise Karasalih çiftinin oğlu oldu.

Havadis’in edindiği bilgide, korkunç haberi alır almaz eve koşan çiftin oğlu, kapının kilitli olması nedeniyle eve giremedi. Evin mutfak penceresinden içeri giren genç adam, korkunç manzara ile karşılaştı. Polise haber verdi.

Karasalih çiftinin cesedi, otopsi yapılmak üzere olay yerine çağrılan polis ambulansı ile Lefkoşa Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis, olay yerinde geniş güvenlik önlemi alırken, uzun süre incelemede bulundu.

Yaşanan olayla ilgili polisin çok yönlü soruşturması devam ediyor.

Edipler Sokak No: 3 adresinde sakin bir hayat süren Karasalih çiftinin evinin pencereleri açılmamak üzere kapandı

Polis detaylı araştırma yaptı

Polis ekipleri, olayın yaşandığı yerde saatlerce inceleme yaptı.

Evden birçok emare toplayan polis, Hasan Yılmaz Karasalih’in eşi Sevinç Karasalih’i boğduğu elektrik kablosunu da emare olarak aldı.

Herkes şokta

Spor Dairesi’nden emekli olduktan sonra su tesisatçılığı yaptığı öğrenilen Hasan Yılmaz Karasalih’in ölümü ve eşini öldürmesi yakın çevresinde şok etkisi yarattı.

Havadis’e konuşan Karasalih çiftinin komşuları, apartmandan dün sabah saat 05.00 sıralarında sesler geldiğini ve uyandıkları zaman apartmanın önünde polis arabaları ve ambulans gördüklerini söyledi.

Komşuları, çiftin uzun yıllardır tanıdıklarını ve sessiz sakin insanlar olduklarını söyledi.

Hasan Yılmaz ve Sevinç Karasalih çiftinin iki çocukları ve torunları olduğu öğrenildi.

Otopsi sonucu açıklandı

Lefkoşa Hastanesi’nde dün öğle saatlerinde Karasalih çiftinin otopsileri yapıldı. Polisten yapılan açıklamaya göre, Sevinç Karasalih’in “bağla boğma sonucu gelişen havasız kalma” neticesinde öldüğünü açıkladı.

 

Aile yakınlarından haberi alır almaz eve koşan Karasalih çiftinin oğulları, evin kapısını açamayınca eve mutfak penceresinden girdi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taç Mahal’de kılınan namaz Hindistan’da tartışmalara yol açtı

Hz. İsa’nın 1500 yıllık kıvırcık ve kısa saçlı resmi bulundu

Transfere damga vuracak 20 yıldız

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı