Güney KıbrısKıbrısManşet

Uyuşturucuya af yok

Haziran ayında Güney Kıbrıs’tan ithal ettiği 87 gram Hintkeneviri ile yakalanan Omar Jafar Sadaq aleyhindeki davanın kararı dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı


Ülkede üniversite eğitimi için bulunan ve Haziran ayında Lefkoşa’da gerçekleşen operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu madde ile yakalanan Omar Jafar Sadaq 87 gram Hintkeneviri uyuşturucu madde “ithal” ve  “tasarruf” suçlarından 2 yıl hapse mahkûm edildi.

Devrim DEMİR

Başkanlığını Fadıl Aksun’un yaptığı, Kıdemli Yargıç Alev Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’in oy birliği ile aldığı kararı Kıdemli Yargıç Alev Hüdaverdi açıkladı.

Hüdaverdi: Toplum yara alıyor

Oy birliği ile alınan kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Hüdaverdi, Omar Jafar Sadaq’ın 27 Haziran tarihinde tutuklandığını ve soruşturma amaçlı 4 Temmuz tarihine kadar tutuklu kaldıktan sonra hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildiğini anımsattı. Sadaq’ın ülkede eğitim için bulunduğunun altını çizen Hüdaverdi, uyuşturucu suçlarının gün be gün yaygınlaşarak toplumda derin yaralar açtığını ifade etti. Toplumun bu tür suçlar karşısında endişe içinde olduğuna vurgu yapan Hüdaverdi, 87 gram 531 miligram Hintkeneviri uyuşturucu maddenin azımsanmayacak bir miktar olduğuna değindi.

Uyuşturucu ithaline ağır ceza

Hüdaverdi, uyuşturucu ithal suçunun tasarruf suçundan daha ağır bir suç olduğuna vurgu yaparak, kararda özellikle uyuşturucu miktarının külliyetli oluşunu dikkate aldıklarını ifade ederek Omar Jafar Sadaq’ı yargılandığı suçlardan 2 yıl hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı