2’şer attılar, 1’er aldılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Aralık 4, 2022
Köşe Yazarları

2’şer attılar, 1’er aldılar

Binatlı’nın, 23 puanla başı çektiği Süper Lig’in zirve yarışında, 16 puanlı Doğan Türk Birliği ile 17 puanlı Yenicami arasında dün Girne’de oynanan maç, sezonun kalan kısmı için “Kaldıraç” etkisi yaratabilecek, bir yerde de “Tamam” veya “Devam” karşılaşması idi. Zira; kazanan, devre arası transferde takımı güçlendirecek cesareti kendinde bulacak, puan kaybetme lüksü kalmayacak yenilen ise, “Pes” edecekti. Ve sonuçta, bire bir rakiplerin altı puanlık kapışmasında taraflar 2’şer gol attı. Ancak 1’er puan alabildi.

Kenan, Ahmet Saygı ve Aydın’dan yoksun olmasına rağmen müsabakaya süratli giren ve oyunu rakip alana yıkan Doğan, ilk üç dakika içerisinde mutlak iki pozisyondan istifade edemedi. Ancak; kısa zamanda, önce oyunu dengeleyen ve daha sonra da Ünal, Neval ve Adil ile orta alanın ve oyunun kontrolünü eline geçiren Yenicami, Turan, Mehmet Altın ve Hüseyin Sadıklar ile de, Doğan ceza alanında pozisyon üretmeye başladı. Nitekim 8. dakikada H. Sadıklar’ın golü ile öne geçti. Ve 16. dakikada da, kaleci Okyanus’un duruş hatasından da kaynaklanan, Halil Turan’ın attığı nefis frikik golü ile de skoru 2-0 yaptı.
İlerleyen dakikalarda; Doğan geri dörtlüsünün oyunu çok geride kabullenmesi ve üçüncü bölge oyuncularının da geri dönmemesi, bloklar arasının açılmasına neden oldu. Ve bu arada orta alan oyuncularının da etkisiz oyunu, Yenicami oyuncularının, Doğan yarı alanında daha fazla etkili olmalarına neden oldu.
İkinci devrede;  skoru koruma içgüdüsü ile oyunu kendi alanında kabullenen ve etkisiz kontra ataklarla da neticeye gitmek isteyen Yenicami’ye karşılık, ilk devrenin başarısızı olan Doğan, oyuna hızlı ve hırslı girdi. Kanatlardan Koral, Salih ve Emin’in bindirmelerinin yanı sıra, Believe ve Serhan’ın da devreye girmesi ile oyun üzerinde hakimiyet kurdu. Bu arada, Yenicami’yi ayakta tutan ikinci bölgenin oyundan düşmesi ve takımın oyun disiplininden uzaklaşması, makine intizamıyla oynayan Doğan’ın oyunu rakip alana yıkmasını ve pozisyon bulmasını sağladı. Ve bu tempodaki Doğan, genç Selim’in fevkalade ve Erbay’ın kafa ile yaptığı asisti değerlendiren Believe’in golleri ile de, beraberliği yakaladı. Hatta, 90+ da, bugünün etkisizi A.Coşkun ile de, mutlak bir de gol kaçırdı. Neticede; Yenicami puanını 18, Doğan ise 17’e çıkarttı. Ancak kanımca, her ikisi de bu sonuçtan mutlu olmadı.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar