En Üst

24 Haziran 2017

Yorgancıoğlu: Kıbrıslı Türklerin Ana Endişesi Kimlik Kaybı

Yorgancıoğlu: Kıbrıslı Türklerin Ana Endişesi Kimlik Kaybı
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

CTP-BG Basın Bürosuna göre Özkan Yorgancıoğlu, seçim çalışmaları kapsamında kamu kurumlarını ziyaretinde yaptığı konuşmalarda, “Kıbrıslı Türklerin ana endişesinin kimlik kaybı olduğunu” savunarak, seçim bildirgesinde öngördükleri yeni vatandaşlık politikasıyla bu sorunun ortadan kaldırılacağını, Kıbrıslı Türklerin iradesini yansıtan siyasi ortamın elden gitmeyeceğini belirtti.

Halkın siyasete olan güvenin kalmadığını savunan Yorgancıoğlu, “halkın siyasete olan güveninin yeniden tesis edilmesi için CTP'nin üzerine büyük bir görev düştüğünü, bunun için parti olarak yeni dönemde sorumlu ve hesap verebilir bir yapı oluşturacaklarını” belirtti.

Kalıcı reform ve istikrarın önemine vurgu yapan Yorgancıoğlu ancak “CTP gibi vizyon sahibi ve dinamik kadrolara sahip olan bir partinin bunu başarabileceğini” söyledi.

CTP iktidarında “kamu kurumlarına saygınlığının yeniden kazandırılacağı ve devlet mekanizmasının daha işleyebilir ve sistematik bir noktaya taşınacağını” söyleyen Yorgancıoğlu, CTP anlayışının vesayet değil özgür irade olduğunu kaydetti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App