En Üst

26 Nisan 2017

Yargıç patronları sordu

Yargıç patronları sordu
Haber İçi Üst

“İŞİ GARSONLAR YÜRÜTÜYOR”… Lefkoşa’da önceki akşam, gece kulüplerine yönelik düzenlenen baskınlarda gözaltına alınan garson, müşteri ve konsomatrislerden oluşan 19 kişi, dün mahkemeye çıkarıldı. Yargıcın “İşletme sahipleri nerede?” sorusuna soruşturmayı yürüten polisten ilginç bir yanıt geldi. Polis, “Bu işler, oralarda garsonlar aracılığı ile yürütülüyor” dedi

Duygu ALAN
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri tarafından önceki akşam saat 22.30 – 23.30 saatleri arasında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren “Fredoom” ve Alayköy’de faaliyet gösteren “White Horse, Romantik, Nane’s, Funky” isimli gece kulüplerine operasyon düzenledi.
Yapılan operasyonla söz konusu güzergah üzerindeki gece kulüplerinden konsomatris çıkararak fuhuş girişiminde bulunan 7 müşteri, söz konusu gece kulüplerinde garson olarak çalışan 5 kişi ile 7 konsomatris, olmak üzere toplamda 19 kişi tutuklandı.

Soruşturma tamamlandı
“Fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temini” suçlarından gözaltına alınan 19 kişi, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru, mahkemede verdiği ifadede, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek, tüm zanlıların davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Polisten mahkemeye ilginç yanıt
Mahkemenin “Fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temini” ile ilgili soruşturmayı yürüten polis memuruna, “Bu gece kulüplerinin işletmecileri nerede? Onlar gözaltına alınmadı mı?” şeklindeki sorusuna polis, “Tutuklanmadılar efendim. Çünkü oralarda bu işler garsonlar aracılığı ile yürütülüyor” diye yanıt verdi.
Mahkemenin, “İşletme sahiplerinin gece kulübündeki bu işlerden haberi yok mu?” şeklindeki sorusu üzerine ise polisin yanıtı değişmedi.
Polis, mahkemenin bu sorusuna da “Efendim, bu işler orada garsonlar tarafından yürütülüyor” dedi.

Tutuksuz yargılanacaklar
Mahkeme, “Fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temini” suçlarından gözaltına alınan E.Z., A.G., O.R., M.K., S.R., E.K., V.Y., M.K., C.T., V.Ü., Y.D., M.S., A.T., D.P., İ.M., N.Y., K.P., O.C., S.Y. olan zanlıların yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak bu maksatla tüm kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, zanlıların ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

 

Muhaceret Yasası’na uymadılar, tutuklandılar
Güzelyurt-Lefkoşa anayolu üzerinde polis tarafından bir araçta, dün gece yapılan kontrolde, ise Biyax isimli gece kulübünde konsomatris olarak çalışan Nasera Laphzaoui ve aynı gece kulübünde çalışan Zakir Narov, Muhaceret Yasası’na aykırı harekette bulunduğu gerekçesi ile gözaltına alındı.
Zanlılar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, Biyax isimli gece kulübünde konsomatris olarak çalışan Nasera Laphzaoui ile aynı gece kulübünde çalışan Zakir Narov’un gece kulübünün kapanış saati olan saat 01.00’e kadar gece kulübünden çıkmaması gerekirken izinsiz bir şekilde ayrıldığının tespit edildiğini ve zanlıların suçundan gözaltına alındığını kaydetti.
Polis zanlılar hakkında soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlıların yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak bu maksatla tüm kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, zanlıların ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King