Yapmadıklarını Bırakmadılar

11 Haziran 2013 Salı | 09:43
Yapmadıklarını Bırakmadılar
Kıbrıs Town Houses

Lefkoşa’da E.K.D. isimli genç kız ile bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden arkadaşlık kuran Ahmet Kanlı, genç kızın ağabeyi Mehmet Demir tarafından önce kaçırıldı, sonra dövüldü.
Ahmet Kanlı isimli kişiyi kaçırıp dövdükten sonra korkutmak amaçlı silahla tehdit eden ve üzerinde bulundurduğu bıçak ile ağzına vurarak dişini kıran öfkeli ağabey Mehmet Demir ve suç ortağı zanlı Mehmet Fahri Karayiğit, gözaltına alındı.
Zanlılar, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.

Konuşmak bahanesi ile tuzağa düşürdüler
İddiaya göre, zanlı Mehmet Demir, kız kardeşi E.K.D ile bir sosyal paylaşım sitesinde yazıştığı gerekçesi ile Ahmet Kanlı isimli kişiye ulaşarak konuşmak maksatlı görüşmek istediğini söyledi ve Reşadiye Sokak’ta buluşmak üzere randevulaştı.
Zanlı Mehmet Demir, 9 Haziran 2013 tarihinde saat 00.30 sıralarında arkadaşı Mehmet Fahri Karayiğit isimli kişiyi de yanına alarak, Ahmet Kanlı ile buluşmak üzere daha önceden belirledikleri Lefkoşa’da Reşadiye Sokak’a gitti.

Kaçırdı, dövdü, dişini kırdı, ölümle tehdit etti
Buluşma yerine giden zanlı Mehmet Demir, Ahmet Kanlı’ya kendini tanıttı ve üzerinde bulundurduğu silah ile ölümle tehdit ederek, zorla, suç ortağı olan zanlı Mehmet Fahri Karayiğit’in kullanımındaki araca bindirdi.
Aracı Taşkent yolunda ıssız bir yere çeken zanlı Mehmet Demir, bu kez de yanında getirdiği bıçağı Ahmet Kanlı’ya doğrulttu ve “Kafanı keserim” diyerek tehdit etti, araç içerisinde Ahmet Kanlı’yı öldüresiye dövdü.
Daha sonra bıçağın sapı ile Ahmet Kanlı’nın ağzına vuran zanlı Mehmet Demir, Kanlı’nın 1 adet dişini kırdı.

Sinir anında yapmış
Zanlı Mehmet Demir, olayın polisin bilgisine gitmesi üzerine aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandı.
Polise gönüllü ifade veren zanlı Mehmet Demir, çok kızdığını ve hakkında iddia edilen,  “Zorla insan kaçırma”, “Vahim zarar”, “Şiddet tehdidi”, “Korkutmak maksatlı silah taşıma”, “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarını sinir anında işlediğini söyleyerek, suçunu itiraf etti.

Polise teslim oldu
Zanlı Mehmet Demir’in suç ortağı zanlı Mehmet Fahri Karayiğit ise arkadaşının gözaltına alındığını duyması üzerine kendi rızası ile polise giderek, suçunu itiraf etti, polise teslim oldu.

İkisi de üniversite öğrencisi
Zanlılar Mehmet Demir ile Mehmet Fahri Karayiğit, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, her iki zanlının da KKTC’de faaliyet gösteren bir üniversitede öğrenci olduklarını, zanlıların davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Bir anlık öfkeleri pahalıya mal oldu
Mahkeme, her iki zanlının da davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, zanlıların Ceza Mukayyitliği’ne 10’ar bin TL nakit para yatırması, KKTC Yurttaşı 2’şer kefilin kefil kefaleti imzalaması ve KKTC’de bulunduklarını ispatlamak amacı ile hafta bir gün şahsen polise giderek imza atmaları koşulu ile serbest bırakılmalarına emir verdi.
Mahkemenin teminat şartlarını yerine getirin zanlılar, ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.