En Üst

26 Nisan 2017

X3’e değil sağlığa yatırım yapılmalı

X3’e değil sağlığa yatırım yapılmalı
Haber İçi Üst

Baraka Kültür Merkezi, hükümetten; polise alınan “BMW X3 ve makam arabaları için değil, eğitim, sağlık ve yangın helikopteri için bütçe” yaratmasını istedi.

Baraka Kültür Merkezi, bugün, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı önünde basın açıklaması yaparak, Polis Genel Müdürlüğü’ne alınan 8 adet BMW X3 marka araçlar ile bakanlara alınan makam araçlarını eleştirdi.

Bakanlık önünde “X3’e değil sağlığa, eğitime ve yangın helikopterine bütçe” yazılı pankart açan Baraka, “Bizler halk çocuklarının nitelikli eğitim alabilmesi için eğitime, halkın sağlık hakkını alabilmesi için sağlığa ve doğamızın yaşayabilmesi için yangın helikopterine bütçe istiyoruz” dedi.

Baraka adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Adaman, ülkede “ekonomik kriz var” bahanesiyle halkın haklarının her gün budandığını, ülkeye ait kurumların özelleştirildiğini, sağlığın ve eğitimin bir şekilde paralı halem getirildiğini, işsizliğin arttığını, gençlerin geleceğinden endişe eder duruma düştüğünü ancak hükümetin kendinden bir kesinti yapmadığını krizden sadece halkın etkilendiğini savundu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King