Sibel Sorakın Yeni Dönemde de CTP Kadın Örgütü Başkanı

0
34
Sibel Sorakın Yeni Dönemde de CTP Kadın Örgütü Başkanı

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) lokalinde yer alan toplantıya, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından geçici hükümeti kurmakla görevlendirilen CTP-BG Milletvekili Sibel Siber, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da katıldı.

SİBEL SİBER

Sibel Siber kurultayda yaptığı konuşmada, herkesin hayatında heyecan duyduğu anların olduğunu ama kendisinin bugün omuzlarında çok büyük bir sorumluluk taşıdığını ve farklı bir heyecan içerisinde olduğunu ifade etti.

Kendisinin özellikle ülke kadınlarına, topluma ve her ferde karşı sorumluluğu olduğunu ifade eden Siber, bunu layığı ile yerine getirmek için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

YORGANCIOĞLU

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise CTP-BG’nin “toplumu dönüştürmeye, geliştirmeye ve ileriye götürmeye yönelik ilkleri” hayata geçirecek parti olduğunu söyledi.

Kongre ve kurultayların partinin güçlenmesi adına önemli duraklar olduğuna işaret eden Yorgancıoğlu, hedeflerinin ülkede yaşayan insanların daha iyi bir yaşam kalitesine ulaşmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

SORAKIN

Kurultayın açılış konuşması gerçekleştiren CTP Kadın Örgütü Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Sorakın, kurultayın örgütlülüğü artıracağına ve “mücadeleyi” güçlendireceğine olan inancını ifade etti.

Barış, demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkeleri ile kurulan partinin çok zor günlerden geçerek bugünlere geldiğini hatırlatan Sorakın, partinin bu süreç içerisinde birkaç kez hükümette yer aldığını ve hatalarının yanında Kıbrıs Türk Halkının yararına çok büyük icraatlar yaptığını da savundu.

Bugün sevgi ve dayanışmayı gerektiren bir süreç içerisinde olduklarını belirten Sorakın, Partinin ilkeleri, ideolojisi ve programları kapsamında olayları kişiselleştirmeden hep birlikte mücadele etmek durumunda olduklarını vurguladı.

Sorakın, Kadın Örgütü’nün parti ilke ve geleneklerini koruyarak toplumsal varoluş mücadelelerinde her dönem ön saflarda yer aldığını ifade etti.

SOLYALI: KADINLAR MÜCADELEMİZİN ÖNCÜSÜ

CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı da, CTP-BG Kadın Örgütü’nün ülkede kadının siyasete bakışını ve katılışını ilkesel bir temele oturtmayı başarmış bir örgüt olduğunu kaydetti.

YENİ YÖNETİM

CTP Kadın Örgütü 7. Olağan Kurultayı Divan Başkanlığı’nı Emel Kişi’nin yaptığı toplantıda, Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine Nurten Halimoğlu, Zühre Civa, Cangül Garip, Fazilet Kürşat Özdenefe, Oya Barçın, Şadan Karşılı, Özlem Öktem ve Çelen Özkaynak seçildi.