LTB Denetimlerini Yoğunlaştırdı

0
17
LTB Denetimlerini Yoğunlaştırdı

LTB basın bürosunun açıklamasında, “Bu kapsamda ekipler halinde tüm bölgelerde yapılan ölçümlerle kaydı olmayan tüm emlak kayıt altına alınmaya devam ediliyor” denildi.
Açıklamada, beyan ve metrekare eksiklikleriyle ilgili emlak tespit ekiplerinin yerinde ölçümlerini sürdürdüğü ifade edilerek, konut olarak görülen ancak işyerine dönüştürülen veya arsa içerisine yapılan bina inşaatlarının kayıtları tutularak gerekli düzenlemelerin yapıldığı kaydedildi.

“Denetimlerde ayrıca kullanım amacı değişen binalar yanında, yeni biten inşaatlar ve emlak kaydı bulunmayan binaların tespiti yapılıyor” ifadesi kullanılan yazılı açıklamada, emlak ile ilgili beyan vermenin zorunluluk olduğu vurgulandı.

Açıklamada, vatandaşın, her tür taşınmaz emlak ile ilgili beyanat vermesinin zorunlu olduğu yinelenerek, mağduriyet yaşanmaması için emlak beyanı ve değişikliklerinin belediyeye bildirilmesi gerekliliği ifade edildi.

LTB açıklamasında, tespit edilen kaçak binaların kayıt altına alınması için yükümlü kişilere çağrıda bulunularak, denetimlerin hızla devam edeceği vurgulandı.