Hırsızlık zanlısı iki kardeş tutuksuz yargılanacak

28 Ağustos 2013 Çarşamba | 09:49
Hırsızlık zanlısı iki kardeş tutuksuz yargılanacak
Kıbrıs Town Houses

2 bin 355 Euro, 600 TL kayıp

Mahkemede ifade veren polis, zanlıların Lefkoşa’da Çağlayan bölgesinde Nazan Batural’ın evinde misafir bulundukları 23 Ağustos 2013 tarihinde, evin yatak odasındaki dolap çekmecesinde muhafaza edilen toplam 3 bin Euro ve 600 TL nakit parayı çaldıklarını belirtti.
Polis, her iki zanlıdan da gönüllü ifade temin edildiğini ve çaldıkları paranın bir kısmı ile birer tane cep telefonu satın aldıklarının tespit edildiğini söyledi.
Söz konusu cep telefonlarının ve çalınan paradan 645 Euro’nun kanıt olarak alındığını ifade eden polis, çalınan paradan geri kalan 2 bin 355 Euro, 600 TL’nin halen kayıp olduğunu söyledi.

Tutuksuz yargılanacaklar
Her iki zanlı hakkında da yürütülen polis soruşturmasının tamamlandığını kaydeden polis, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme her iki zanlının da yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, KKTC yurttaşı birer kefilin 30’ar bin TL’lik kefil kefaleti imzalaması ve zanlıların hafta bir gün en yakın polis karakoluna şahsen imza atmaları koşuşlu ile serbest bırakılmasına emir verdi.
Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiren zanlılar Beria Ilıkkan ile kardeşi T.Y. (E-17), ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.