Hasipoğlun’dan büyük gaf!

0
Hasipoğlun'dan büyük gaf!

HABERİN VİDESU İÇİN TIKLAYINIZ

KKTC Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, bugün Tabipler Birliği'nde yaptığı konuşmada "Gece Kulüplerini kapatalım da 40 bin asker bizi mi becersin" dediği iddia edildi.  Salonda bulunan bazı kadın hekimlerin ise  bu durumu protesto ettiği öğrenildi. Sosyal medyada'da büyük tepkiyle karşılanan bu gaf sonrasında Bakan Hasipoğlu yaptığı açıklamada bu sözleri kendisinin söylemediğini bu sözlerin kendisine söyleyen birine atfen söylediğini belirtti.

FEMA Başkanı Doğuş Derya'nın Facebook profilinde paylaştığı bu yazılar çok konuşulacak

İŞTE O YAZI

 

 

 

 

 

 

 

 

Hasipoğlu'ndan açıklama geldi…

Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmanın bir bölümünün, bazı medya kuruluşlarında maksatlı ve yanıltıcı olarak amacını aşan şekilde yansıtıldığını kaydetti ve tepki gösterdi.

Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla açıklama yapan Hasipoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen törendeki konuşmasında, “muhalefetteyken, icraatları eleştirmenin kolay olduğuna dikkat çekmek için eski bir bakana ait anekdotu anlattığını” belirtti.

Hasipoğlu, şunları kaydetti:

“Muhalefetteyken, Alayköy yolundaki gece kulüplerini fabrikaya benzeten bir milletvekili söz konusu gece kulüplerinin derhal kapatılmasını savunuyordu. Daha sonra kendisi bakan oldu.  Kendisine, muhalefetteyken gece kulüplerine dair sözleri hatırlatılınca, ‘memlekette 40 bin asker var, bırakalım da bizi mi halletsinler’ dedi. Ben de muhalefetteyken eleştirmenin kolay ama icraatta işlerin böyle yürümediğine örnek vermek için bu anekdotu anlattım”.

Eski bir bakana ait anekdotu medyada kendisi söylemiş gibi yansıtmanın gerçekleri çarptırmak olduğunu belirten Hasipoğlu, asılsız yayınlarla sağlığı yıpratmanın kimse yarar sağlamayacağını ekledi.

 

 

HABERE SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI