Halkın Gündemi Seçim

0
19
Halkın Gündemi Seçim

 Köy kahvelerinde her sabah bir araya gelen vatandaşlar seçimde kimin kazanacağını ve ülke için ne yapılması gerektiğini konuşmaya başladı. Havadis’e konuşan Alaniçi ve Meriç köylüleri 28 Temmuz’da kazanacak milletvekillerinden beklentilerini anlattı ve ülkenin durumunu değerlendirdi. 

 

 

 

Köylüler ne dedi?
 

Hasan H. Küçük
“Yeni gelecek hükümetten maaşlarımızı artırmasını istiyoruz. Zamlar karşısında aldığımız maaşlar çürüyüp gidiyor. Her şey pahalı. Elektrik, mazot fiyatları arttı. İlaçlarımızı sürekli hastanelerde bulamıyoruz. Eczaneden satın almak zorunda kalıyoruz. Onun içinde ayrı para ödüyoruz.”

 

 

 

Anıl Göymen
“Ben üniversite ikinci sınıf öğrencisiyim. Yeni gelecek olan hükümetten beklentim işsizlik sorununu çözmesi ve ülke ekonomisini toparlamasıdır. Biz gençler olarak gelecek kaygısı duyuyoruz. Okul bittiğinde iş bulup bulamayacağımızı bilemiyoruz. Ayrıca her şeyde pahalı oldu. Asgari ücret geçinmeye yetmiyor.”

 

 

 

 

 

 

Mehmet Hacıkadiroğlu
“Şimdiye kadar hep gelen gideni arattı. Bu nedenle artık benim ülkedeki siyasilerden bir beklentim yok. Ağızdan çıkan lafın senet olması gerekir. Acaba partiler seçim bildirgelerindeki söylediklerinin kaçta kaçını yapacak. CTP’ye hırsızlık yaptı dediler. Öyleyse neden yargılamadılar. Dava neden geri çekildi. CTP de eğer temizse kendisi yargı önüne geçip halkın karşısına çıkmalıdır. Ayrıca Kıbrıs Türk Hava Yolları konusunda da açıklama yapılmasını istiyoruz. Türkiye eski Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı bu konuda Ahmet Derya ve Mehmetali Talat’ı suçladı. KTHY’yi kim batırdı. Bunu bize açıklasınlar.”

 

 

Gazi Varol
“Dünya üzerinde KKTC’nin yüz ölçümüne eşit birçok ülke var. İsrail’de bunlardan bir tanesi. Peki KKTC’nin İsrail’den nesi eksik. KKTC’nin ithalatı ve ihracatı dünya tarafından tanınmamakta. Bizim Güney Kıbrıs’tan neyimiz eksik.”