En Üst

30 Nisan 2017

Dikmen’de 11 Meşale Festivali başladı

Dikmen’de 11 Meşale Festivali başladı
Haber İçi Üst

Dikmen’e bağlı on köyü kapsayan festivalde pazar akşamına kadar çeşitli etkinlikler düzenlenecek festivalde folklor ve dans gösterileri, konserler, çocuklara yönelik eğlenceler, çeşitli yarışmalar, tavla turnuvası, Dikmen Köy Kadın Kursu’nun hazırlamış olduğu el sanatları ve Dikmen Gücü Futbol Takımı’nın fotoğraf sergisi yer alacak.

Festival boyunca kültürel ve yöresel stantlar kurularak, katılımcılara Kıbrıs kültürüne ait ürünler de satışa sunulacak.

 

Yoğun program

Festivalin ilk gecesi kortej yürüyüşü ile başlayıp, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’nin açılış konuşmasının hemen ardından, Dikmen Belediyesi Halk Dansları Ekibi, GÜSAD Ritim Grubu ve Halk Dansları Ekibi, Alayköy Folklor Araştırma Derneği, Gençlik Merkezi Birliği ekiplerinin gösterileri ile devam etti. Gecenin sonunda havai fişek gösterisi ve Grup SOS konseriyle festivalin ilk gecesi tamamlandı. Festivalin ikinci gününde, yapılacak etkinlikler çerçevesinde DJ Bora, performansı ile başlayıp, Studio 21, Cranberries Dans Studio, Golden Step Grubu dans gösterileri ile devam edecek. Gecenin sonunda Grup Frekans’ın konseri yer alacak.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King