Çocuklar bayram yerine akın etti

9 Ağustos 2013 Cuma | 11:46
Çocuklar bayram yerine akın etti
Kıbrıs Town Houses

Bayramlarda geleneksel olarak oluşturulan panayır, bu bayramda da Lefkoşa Fuar Alanı’nda yer aldı.
Çocuklar dün, bayramın keyfini çıkarmak için aileleri ile birlikte fuar alanına koştu. Çocuklar fuar alanında gönüllerince eğlenerek, çarpışan arabalara akın etti. Ayrıca fuar alanına yiyecek, içecek giyim ve çeşitli eşyalar satan stantlar kuruldu.  
“Eski bayramların tadı kalmadı”
Fuar alanında yiyecek, içecek ve çeşitli eşya satışı yapan esnaf bayramların eski heyecanın kalmadığını dile getirirken, satışların da diğer bayramlara oranla düştüğünü vurguladı. Ayrıca esnaf fuar alanının temiz olmamasından da şikayet etti.

 

Fuarcılar ne dedi?
Mevlüt Kiraz
“Öğle saatlerinde tezgahımızı açtık. Ancak pek ilgi yok. Akşam saatlerinde havanın serinlemesiyle belki vatandaşlar gelmeye başlar. Şu an gelenler de sade fiyat sorup ayrılıyor. Artık eski rağbet yok. Ekonomik kriz de etkiledi. Gençlerin harçlığı yok.”

Ünal Garabli
“Eskisi gibi ilgi yok. Tezgahımızı sabah saatlerinde kurduk. Ancak şu ana kadar hiçbir satış yapmadık. Ayrıca fuar alanı çok pis. Duranın temizlenmesini istiyoruz. Gelen vatandaşlarda bu duruma tepkili. Hiçbir belediye fuar alanı ile ilgilenmiyor.”

Hasan Abuzet
“Sabah saatlerinde gelip tezgahımızı açtık. Ancak hiçbir satış olmadı. Havanın sıcak olması da etkili. Umarım akşam saatlerinde kalabalık olur. Ayrıca fuar alanı çöp içinde. Hiçbir belediye başkanı fuar alanının temizliği ile ilgilenmiyor.”

Veysi Usta
“Tezgahımızı bugün kurduk. Şu an için gelen giden yok. Henüz satış yapmadık. İlerleyen saatlerde havanın serinlemesi ile birlikte kalabalık olmasını bekliyoruz. Şu an için aile ziyaretleri devam ettiği için ve hava sıcak olduğu için gelen yok.”