Canından bezdi

0
21
Canından bezdi

BU KAÇINCI… Bir yıl önce eşinden boşanan Mahmure Kanlı, en büyüğü 15 yaşındaki üç çocuğu ile birlikte sürekli ölüm korkusu ile yaşıyor. Hafta sonu yine saldırıya uğrayan Kanlı, polisin yardımı ile yaşama tutundu

ÖLMEM Mİ BEKLENİYOR… Çaresiz kadın, sadece kendisinin değil, çocuklarının da şiddet gördüğünü belirterek, “Canımızdan endişe ediyoruz. Ne bekleniyor?” diye sordu. Çocukları ile sürekli ev değiştiğini de belirten Kanlı, “Çaresiziz. Devletimizin yardımına ihtiyacımız var” dedi

Fatma ASLAN
Eski eşi tarafından sürekli olarak rahatsız edilen ve halen şiddet gören Mahmure Kanlı, tedbir alınmasını istedi.
Eski eşinden bir yıla yakın bir süre önce ayrılan Mahmure Kanlı, “Artık canımdan bezdim. Eski eşimden şiddet görüyorum ve yasalar beni değil, bana şiddet uygulayanı koruyor” dedi.
Bir sene önce eşinden boşanıp Balıkesir’e yerleşen Mahmure Kanlı (34), eski eşi İbrahim Kanlı tarafından saldırıya uğrayınca, evini değişmek zorunda kaldı.
Balıkesir’den ayrılarak geçici olarak Değirmenlik’e, teyzesi Songül Tulum’un yanına sığınan Mahmure Kanlı, hafta sonu da eşinin bıçaklı saldırısına uğradı.
Canını zor kurtaran çaresiz kadın, Değirmenlik Polisi’ne giderek, kendisine yardım edilmesini, canının tehlikede olduğunu bildirdi.
Yaşanan olayların ardından Havadis’in sorularını yanıtlayan çaresiz kadın Mahmure Kanlı,  “Artık dayanamıyorum, her an ölüm korkusu yasıyorum. Sadece kendim için değil, çocuklarım için de endişeleniyorum” dedi. 

Çalmadık kapı bırakmadı
En büyüğü 15 yaşında, üç erkek çocuk annesi Mahmure Kanlı, son saldırıda çocuklarının da şiddet gördüğünü iddia ederek, çalmadık kapı bırakmadığını anlattı.
“Canımdan bezdim” ifadesini kullanan Kanlı, tek dayanağının çocukları olduğunu, yetkili makamların kendisini ve çocuklarını ölüm tehlikesinden korumasını istedi.
Kanlı şöyle devam etti:
“Çocuklarımla birlikte güvende olacağımız bir yer istiyoruz. Başka bir talebimiz yok.  Sürekli olarak başkasının yanında kalıyoruz ve nereye kadar böyle yaşayacağımızı bilemiyoruz.
Eski kocam sürekli olarak beni tehdit ediyor. Sadece beni değil, çocuklarımı da şiddete maruz bırakıyor.
Polisler bile olayın ardından eski eşimi tutuklamadı. Ben ve çocuklarım nasıl huzur içinde yaşarız? Her an ölümden korkuyoruz.
15 yıl boyunca şiddetle baş ettim. Artık dayanacak gücüm yok ve devletten başka bir makama da güvenemem.
Üç çocuğumla birlikte sokakta kaldım. Devletin bana yardım etmesini istiyorum. Çalışırım, çocuklarıma bakarım. Ancak, her an birinin beni öldüreceği korkusu ile yaşamaya daha ne kadar dayanırım bilemiyorum.”