Aslanbaba: Kandırıldım

18 Haziran 2013 Salı | 11:53
Aslanbaba:  Kandırıldım
Kıbrıs Town Houses

Serdar Denktaş’ın kendisini aday göstermediğini belirten Ejder Aslanbaba, beraber yola çıktığı bazı milletvekili arkadaşlarının da buna destek verdiğini savundu
Ulusal Birlik Partisi’nden (UBP) istifa eden 8 milletvekilinin katılımıyla oluşan Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG), 28 Temmuz seçimine sayılı günler kala dağılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, Genel Başkan Serdar Denktaş tarafından aday gösterilmek istenmeyince, Ahmet Kaşif liderliğindeki 8’ler, DP-UG içinde kazan kaldırdı.

Star Kıbrıs ve Ada TV’ye konuşan Ejder Aslanbaba, DP-UG içinde yaşanan olayı doğrulayarak, “2 gün öncesine kadar bana ‘Merak etme Ejder seçimlerde adaysın’ diyen Serdar Denktaş, bir anda değişerek ‘Tabanda ve örgütlerde sana karşı tepki var İskele’den seni aday yapmayacağım’ dedi. Bu değişikliğin sebebini anlamakta güçlük çekiyorum. Bu durumdan sonra birlikte yola çıktığımız 7 arkadaşla oturduk durum değerlendirmesi yaptık. 2 arkadaşın dışındaki 5 arkadaş benim aday olmamam durumunda birlikte hareket edeceğimizin garantisini verdi” ifadelerini kullandı.

ENDİŞEMİ KAŞİF’E AKTARDIM
UBP’den ayrıldıklarında DP ile yaptıkları görüşmede ve katılım aşamasında Serdar Denktaş’ın 8 milletvekiline de seçimlerde adaylık sözü verdiğini ifade eden Ejder Aslanbaba, kendisinin dışlanması durumunda diğer arkadaşlarının bu duruma göz yummayacağını ve hakkını savunacağına inandığını belirtti. DP’den ayrılıp UBP’ye gitmesi ve tekrar DP’ye dönmesi nedeniyle Serdar Denktaş’ın kendisini aday göstermeyeceği yönündeki endişesini Ahmet Kaşif’e de aktardığını söyleyen Aslanbaba, “Ahmet Kaşif, beni yarı yolda bırakmayacağına dair diğer arkadaşların da yanında söz verdi. Umarım bu sözünün arkasında durur” dedi.

BERABER YOLA ÇIKTIKLARIM DEĞİŞTİ
Beraber yola çıktığı bazı milletvekilinin arkadaşlarının son iki günde kendisine karşı tutumunun değiştiğini ve Serdar Dentaş’ın kararını destekler açıklama yaptığını üzüntüyle izlediğini belirten Ejder Aslanbaba, İskele’de DP tabanıyla bir sorunu olmadığını seçime girmesi durumunda yeniden kazanacağını ileri sürdü.

GEÇİCİ HÜKÜMET TEHLİKEDE
DP-UG’den milletvekili adayı gösterilmemesi durmunda parşembe günü Meclis’te güvenoyuna sunulacak yeni kabineye olumlu oy vermeyeceği sinyalini veren Ejder Aslanbaba, bu konuda 8 milletvekili içerisinde kendisiyle beraber hareket edecek isimlerin olduğunu da iddia etti.

TARAFLARIN TUTUMU MERAK KONUSU
Kıbrıs Türk siyaset gündemine bomba gibi düşen olay hakkında bugün DP-UG genel Başkanı Serdar Denktaş, DP-UG Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in birer açıklama yapması bekleniyor. Ahmet Kaşif’in liderliğini yaptığı Ulusal Güçler’in, Ejder Aslanbaba’nın adaylığını onaylamadığını açıklayan Serdar Denktaş’a karşı takınacağı tavır merakla bekleniyor.