Köşe Yazarları

Yine beceremeyeceksiniz!DP’yi kontrol edemeyen UBP’yi hiç edemez!
DP ile asla olmaz diyenler, ne kadar da haklı çıktılar.UBP ile olmaz diyenler de haklı çıkacaklar.

Boş yere Hükümet Protokolü ve Hükümet Programı hazırladınız.

Birinin altına attığınız imzalarınızın mürekkebi henüz kurumamışken, diğerinin meclis kürsüsünden okunuşu, hala kulaklarımızda çınlıyor.

Çınn çın!

Protokol ya da program, imza veya sözleşme ile yolsuzlukların önlenemeyeceğini hala daha anlamamışsanız diyecek lafım yok.

Üşenmeden oturup sayacak olursanız, maddelere ayrılmış hali ile 374 adet vaat var programınızda.

İmzaladığınız protokolde ise 22 madde idi.

Programdan kaç vaadi yerine getirebildiğinizi, henüz tespit aşamasındayım. Bitince okuyucumu da bilgilendireceğim.

Ama 22 maddelik protokol hap gibi yutmalık!

Ne de güzel şeyler yazmıştınız içerisine… İlk 4 maddesi müşavirlik ile ilgiliydi. Kulağa çok hoş gelmişti. Sonradan öğrendik ki görevden en verimli çağlarında aldıklarınız, evlerinde istemeye istemeye oturmaktadırlar. Görev talep edenlere, yerimiz yok, önümüzdeki yılın bütçesine para koyduk, çalışma ortamı yaratıp sizi çağıracağız, deniliyormuş.

Nasıl ama? İyi çözüm ürettiniz.

Sonra dediniz ki; yapılacak olan tüm istihdamlar Bakanlar Kurulunun bilgisine getirilecek. Neden? Hepinizin, diline doladığı, KÖK gruplarınızda ağzınıza meze ettiğiniz, Nazmi Pınar’ın yeniden istihdamını birlikte kutlamak için mi?

Hukuka aykırı işlemleri saptayıp ya iptal edecek ya da hukuka uygun hale getirecektiniz. Mesela? Vatandaşlıklar konusunda olsun, peşkeşler konusunda olsun, tüm söyledikleriniz, başarısızlık sicilinize yazıldı. Mahkeme, ara emri derken, tümü tarih olacak!

Yolsuzluklar konusunda, ilk hafta meclis kürsüsünden Başbakan açıklamalarda bulundu. Sonra bir gören iki yazsın. Herhangi birinden sonuç alındı mı? Duymadık!

Başsavcı, yılın ilk günü dosyalar 15 güne hazır demişti. İki minik balığı meclise gönderdi. Peki büyük balık nerede?

Başbakanlık Denetleme Kurulu, bankalara atanan yönetim kurullarını araştıracaktı güya. Atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti. Ağzınız açık seyretmekle yetindiniz. Var mı bir tespitiniz? Hani gidip polise şikayette de bulunmuştunuz. Şikayeti yapıp görevinizi tamamladınız mı?

Kamu Reform Yasası, Vatandaşlık Yasası, Çalışma Yasası, Seçim ve Halkoylaması Yasası, Kamu Hizmeti Komisyonu Yasası, Faiz Yasası, Sayıştay Yasası, Ombudsman Yasası,  Teşviklendirme Yasası’nı geçirecek veya değiştirecektiniz. Bu saydıklarımdan tek bir tanesini başardık diyebilir misiniz?

Nereye gelmek istiyorum?

İster protokol ister program olsun, hiçbir yere varamazsınız. DP ile varamadığınız gibi UBP ile hiç varamayacaksınız. Ne kendinizi ne de içinden çıktığınız halkı böyle boş vaatlerle kandırmaya kalkışmayınız.

Kabul edin ki başaramadınız ve başaramayacaksınız. Neden mi? Yapılanamadınız, örgütlenemediniz. Dersinize çalışmadınız. Ehil kadrolar oluşturamadınız. İyi yönetemediniz. Kendi ayaklarınız üzerinde durmak yerine, paket ile yatıp paket ile kalktınız. İcazet istediniz, vesayet çağırdınız.

Acele ettiniz. Ecele gittiniz!

Başka da şansınız yok.

Başa dön tuşu