KıbrısManşet

“Bana birçok kez tecavüz etti”Memduh Ulugün cinayeti sanığı Meryem Doğu, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade verdi. Doğu, Ulugün’ü tecavüz ve tacizle suçladı

İLAÇLA UYUTTU: Doğu: Evde temizlik yaparken Memduh bey, bana meyve suyu içirdi, başım döndü, düştüm. Kendime geldiğimde çıplaktık. ‘Şeytana uydum’ dedi. Bana dört kez zorla sahip oldu. 4 ay boyunca da taciz etti

“KENDİMİ KAYBETTİM”: Doğu: Eşime her şeyi anlattım, inanmadı, Memduh bey ile ilişkim olduğunu düşündü. Onu öldürme niyetim yoktu. Memduh beyden eşime gerçekleri anlatmasını istedim, anlatmadı. ‘Senin kızınla da yatsaydım böyle konuşmazsın’ dedi. Kendimi kaybettim. Bıçakla saldırdım

“KÖTÜ KADIN DEĞİLİM”: Doğu: Olay anını tam olarak hatırlamıyorum. Kendimi kaybetmişim.  Ancak anlattıklarımın tümü gerçektir. Az ceza almak için bunları anlatmadım. Dört çocuk annesiyim, çocuklarım bilsin ki anneleri kötü bir kadın değil

 

 

Evrim KAMALI

Girne -Alsancak’ta 2018 tarihinde Memduh Ulugün’ü bıçaklayarak öldüren Meryem Doğu, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün tanık olarak dinlendi.

Sanık Meryem Doğu,  Memduh Ulugün ile gönül ilişkisi olmadığını, ancak Ulugün tarafından birkaç kez cinsel saldırıya uğradığını söyledi.

Doğu, mahkemedeki ifadesinde çok çarpıcı iddialarda bulundu.

 

“Meyve suyu içirdi, bayıldım”

Ulugün cinayeti sanığı Meryem Doğu, mahkemedeki ifadesinde şunları söyledi: “Ulugün’ün evine kiracı olarak yerleştik. İlk 10 ay içerisinde Memduh abinin hiçbir ters hareketini görmedim. Bana kötü gözle bakacağı aklıma bile gelmezdi. Onlar ailecek bize bizde onlara gidiyorduk. Ben Memduh beyin eşine de ev işlerinde yardım ediyordum. 10 ay boyunca çok iyi aile ilişkilerimiz oldu. Bir gün yine Memduh beyin eşi benden evi temizlememi istedi. Ben de sabah saatlerinde gittim. Memduh Bey ve oğlu evdeydi. Kapıları camları açtım temizliğe başladım. Oğlu bir süre sonra gitti. Beni evi temizlerken Memduh Bey bana, “Bizim akrabalar çok güzel üzüm suyu yaparlar. İstersen size de getireyim. Çocuklara da içirirsin” dedi. Ben de içtim, ne olduğunu bilmiyorum. Başım döndü, düştüm.

 

“4 kez tecavüz etti, aylarca taciz etti”

Uyandığımda Memduh Bey çırılçıplaktı. Benim de alt kıyafetim yoktu. Çığlık attım. Ne yaptın sen dedim. “Şeytana uydum” dedi. Temizlik yaparken açtığım tüm kapı ve pençeleri kapatmıştı. Ben de sen ne yaptın, seni kocama söyleyeceğim” dedim. O da, “Söylersen senin başın belaya girer. Kendi isteğinle yaptın derim. Zaten temizlikçiler evlere gittiğinde bu tür şeyler yapıyorlar. Kimse sana inanmaz. 30 yıllık karım bana inanır. Hem Türkiye’de erkekler ya karılarını öldürüyor ya da boşuyor. Senin başına da bunlar gelir” dedi.  Kendimi evden dışarı attım. Eve inip ağladım. Bu olaydan sonra mesafe koydum. Eşimin işe gidiş saatlerini bildiği için evin etrafında dolaşıyordu. Bana dört kez zorla sahip oldu. 4 ay boyunca da taciz etti.

 

“Eşime her şeyi anlattım”

Memduh Ulugün’ün kendisine tecavüz ettiğini aylarca da cinsel tacizde bulunduğunu iddia eden sanık Doğu, yaşadıklarını eşine anlattığını söyledi.

Doğu şunları anlattı: “Eşim 12 Mart 2018 tarihinde, olaydan bir gün önce, telefon faturamı öderken kayıtlarda onu aradığımı gördü ve bana hesap sordu. Ben de onu alıp sakin bir yere gidip yaşadığım her şeyi anlattım. ‘Ben sana ihanet etmedim, düştüm çırpındıkça battım’ dedim. Akşam eve geldik. Eşim olay günü sabahı Memduh abiyi aradı ve elektriklerin bozuk olduğunu, gelip bakmasını söyledi. Memduh Bey ile beni ilişkimiz olmakla suçluyordu.

‘Bu kadınla evleneceksin’ dedi. Ben de ‘bu adamın karısı olacağıma ölürüm’ dedim. Eşim evden gitti. Memduh Bey de gitti. Bana inanmıyordu ben de Memduh beyi arayıp gelip doğruları anlatmasını istedim.

 

“Onu öldürme niyetim yoktu, kendimi kaybettim”

Olay günü saat 12.00 sıralarında beni telefonda aradı ve dışarı çıkmamı söyledi. Bıçağı alıp yanına gittim. Ya beni bu pislikten kurtar ya da beni öldür dedim. Onu öldürme niyetim yoktu. O da ‘git yuvana’ dedi. ‘Evimi, çocuklarımı, eşimi her şeyimi kaybettim. Gel kocama gerçeği anlat’ dedim. Bana ‘senin kızınla da yatsaydım böyle konuşmazsın’ dedi. Kendimi kaybettim. Bıçakla saldırdım.

“Çocuklarım bilsin ki anneleri kötü değil”

Meryem Doğu, mahkemedeki ifadesinde anlattıklarını cezasında indirim yapılması için kurgulamadığını, öne sürdü ve ifadesinde çocuklarına bir de mesaj gönderdi.

Sanık Doğu, “Tam ne olduğunu hatırlamıyorum. Kendimi kaybetmişim.  Az ceza almak için bunları anlatmadım. Dört çocuk annesiyim, çocuklarım bilsin ki anneleri kötü bir kadın değil” dedi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı