KıbrısManşet

Üst geçit yalan oldu


Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) önünde aylar önce yapılacağı açıklanan üst geçit konusunda tek bir çivi çakılmadı. Anayolu bölen yaya geçidini ise takan yok

 

Duygu ALAN

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) kavşağında yayaların karşıdan karşıya güvenli geçişini sağlayacak ciddi bir önlem bulunmuyor.

UKÜ kavşağına 200 metre yakında bir yaya geçidi var ancak birçok sürücü bu çizgiyi dikkate almıyor, bazı araçlar bu yolda oldukça süratli şekilde yaya geçidini de hiçe sayarak ilerliyor.

Kavşakta 50’lik radar uyarı tabelası var ama radar yok.

Yol güvenliğinden yoksun anayolda sıklıkla trafik kazası meydana gelirken hemen her gün bir veya daha fazla yaya, ölümle burun buruna geliyor.

Haspolat’ta Belediye Evleri’nde ikamet eden onlarca öğrenci her gün birden fazla bu kavşaktan adeta kelle koltukta geçiyor.

 

Öğrenciler şikayetçi

Haspolat Belediye Evleri’nde ve köy içerisinde ikamet UKÜ’lü öğrenciler kavşakta yayaların güvenli geçişini sağlayacak üst geçit projesinin bir an önce hayata geçirilmesini istiyor.

Üniversite öğrencileri, UKÜ-Haspolat kavşağında meydana gelen trafik kazalarına dikkat çekti. Öğrenciler, “Yayaların karşıdan karşıya geçişlerinde yeterli yol güvenliği olmadığından UKÜ-Haspolat kavşağında bugüne kadar birçok kaza meydana geldi. Bu kazalar neticesinde ağır yaralanan ve yaşamını yitiren kişiler de oldu. Daha fazla kayıp yaşanmadan gerekli önlem alınmalıdır” diye konuştu.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı