KıbrısManşet

Uçar, 30 ay hapislikle cezalandırıldı


Dumlupınar’da 2013 yılında 50 yaşındaki S.A’yı dövüp tecavüze teşebbüs etmekten yargılanan Cemal Uçar, aleyhine getirilen 7 davadan da suçlu bulunup, mahkûm edildi

Evrim KAMALI

Dumlupınar’da 12 Mayıs 2013 tarihinde, saat 20.00’de 50 yaşındaki S.A’nın evine zorla girip, dövdükten sonra çıplak fotoğraflarını çekip, ırzına geçmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle yargılanan ve aleyhindeki suçlamaları reddeden Cemal Uçar, 7 davadan da suçlu bulunup, 30 ay hapislikle cezalandırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ni oluşturan Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan’ın huzurunda görüşülen davanın kararını Yargıç Kâtip açıkladı.

Kâtip,  tüm şahadete değinerek, sanığı “Irza geçmeye teşebbüs”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp”, “Şiddet kullanma tehdidi”, “Cinsel saldırı”, “Mülke tecavüz” ve “Darp” suçlarından suçlu bulup, mahkûm ettiklerini açıkladı.

Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip, sanığın işlediği suçların ciddiyet ve vahametine vurgu yaptı.

Kâtip, sanığın işlediği ırza geçmeye teşebbüs suçunun 10 yıla kadar hapis cezası öngören ve cinsel dokunulmazlığı ihlal eden suçlardan olduğunun altını çizdi. Kâtip, sanığın işlediği suçların ciddiyetine vurgu yapıp, bu tür suçları işleme ve işleme eğiliminde olanlara karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini belirtti.

Kâtip, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile 30 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

 

 Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı