KıbrısManşet

Kılınç cezaevinde, Şeytan teminatla serbest


Hayvan hırsızlığından tutuklanan İbrahim Şeytan ve Mehmet Kılınç aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Evrim KAMALI

Hamitköy’de bir mandıradan kuzu, koyun çalan zanlılar İbrahim Şeytan ve Mehmet Kılınç, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Güral Kırcalılar, 9 Şubat 2020 tarihleri arasında, saat 20.00 sıralarında Lefkoşa Hamitköy’ de Elif Hacet Uçar’a ait mandıradan 3 kuzu, 1 koyunun çalındığını, yapılan soruşturmada, hayvanların İbrahim Şeytan ve Mehmet Kılınç tarafından çalındığının belirlendiğini söyledi.

Polis memuru Kırcalılar, zanlıların gönüllü ifade verdiklerini söyledi. Polis, zanlıların hayvanlardan üçünü Güzelyurt’da bir şahsa 400 Euro’ya satıp, parayı gece kulübü ve kumarhanede harcadıklarının tespit edildiğini anlattı.

Kırcalılar, zanlıların hayvanlardan birini araca yüklerken kaçırdıklarını ve aramalara rağmen bulunmadığını söyledi.

Kırcalılar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlı İbrahim Şeytan’ın ilerde davalarında hazır olabilmesi için uygun bir teminata bağlanmasını, ön izin süresi dolan zanlı Mehmet Kılınç’ın tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlı Mehmet Kılınç’ın 21 günü aşmayan süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına, zanlı İbrahim Şeytan’ın ise zanlının ilerde davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı