FutbolSpor

“Son 8” belli oldu







BTM Ligi’nde grup aşaması hafta sonu oynanan 10. hafta maçları ile tamamlandı

7 GRUP LİDERİ VE EN İYİ İKİNCİ:

Grup maçlarının ardından “Son 8”e kalan takımlar belirlendi. 1.Grupta Kumyalı, 2.Grupta Çanakkale, 3.Grupta Görneç, 4.Grupta A.Vadili, 5.Grupta Yılmazköy (ikili averaj eşit, gol averajıyla), 6.Grupta Ortaköy ve 7.Grupta Akçay (ikili averajla) lider olarak 2. Grupta Yıldırım ise en iyi ikinci takım olarak Son 8’e kaldı

 “SON 8” VE “SON 4” AŞAMASI

BTM Ligi Son 8 eşleşmeleri kura çekimi ile belirlenecek. 8 Temmuz’da tek maç eleme sistemine göre oynanacak Son 8 turu karşılaşmalarında galip gelecek 4 takım Son 4’e kalacak. 15 Temmuz’da yine tek maça eleme sistemine göre oynanacak olan Son 4 turu maçlarında galip gelecek olan 2 takım 1.Lig’e terfi edecek

Okan KARADEMİR

 




2016-2017 futbol sezonunda 41 takımın 7 ayrı grupta mücadele verdiği BTM Ligi’nde hafta sonu oynanan 10. hafta karşılaşmaları ile birlikte grup aşaması tamamlandı.



Grup maçlarının ardından Son 8’e kalan takımlar belirlendi.

 

Grup lideri belli oldu

Grup aşamasının sona ermesiyle 1.Grupta Kumyalı, 2.Grupta Çanakkale, 3.Grupta Görneç, 4.Grupta Akıncılar Vadili, 5.Grupta Yılmazköy (ikili averaj eşit, gol averajıyla), 6.Grupta Ortaköy ve 7.Grupta Akçay (ikili averajla) zirvede yer alarak “Son 8”e kaldı.

 

En iyi ikinci Yıldırım

  1. Grupta Yıldırım, topladığı 23 puanla 7 gruptaki ikinciler arasında en iyi ikinci takım olmayı başararak adını Son 8’e yazdırdı.

 

7 takım 1 sezon yok

Son hafta maçlarının ardından 1.Grupta Ergazi, 2.Grupta Güvercinlik, 3. Grupta Gönendere, 4. Grupta Pile, 5. Grupta Pınarbaşı, 6. Grupta Balıkesir ve 7. Grupta Serhatköy son sırada kaldı.

Son sırada yer alan bu 7 takım statü gereği 1 sezon arayla yeni sezonda ligde yer alamayacak.

 

“Son 8” ve “Son 4” aşaması

BTM Ligi Son 8 eşleşmeleri kura çekimi ile belirlenecek.

8 Temmuz’da tek maç eleme sistemine göre oynanacak Son 8 turu karşılaşmalarında galip gelecek 4 takım Son 4’e kalacak.

15 Temmuz’da yine tek maça eleme sistemine göre oynanacak olan Son 4 turu maçlarında galip gelecek olan 2 takım 1.Lig’e terfi edecek.

 

BTM Ligi 10. Hafta Sonuçları

 

1.Grup

Karadeniz 61-Ergazi: 3-0 (Hükmen)

Yedikonuk-T.Seracılar: 1-4

Kumyalı-Y.Y.Sipahi: 1-0

 

2.Grup

Yıldırım-Mutluyaka: 1-1

Yenişehir-Güvercinlik: 4-3

Çanakkale-C.Ötüken: 8-1

 

3.Grup

Geçitkale-Yarköy: 5-0

Görneç-Bahçeli:  6-1

Gönendere-Boğaziçi: 2-1

 

4.Grup

Dörtyol-Dilekkaya: 3-4

İncirli-A.Vadili: 2-1

Çayönü-Pile: 2-8

 

5.Grup

D.Şirinevler-Yılmazköy: 1-3

Ağırdağ-Karaoğlanoğlu: (0-3 (Hükmen)

Dikmengücü-Pınarbaşı: 2-2

 

6.Grup

Yeniceköy-Gaziköy: 1-2

Ortaköy-Balıkesir: 6-0

 

7.Grup

Aydınköy-Akçay: 2-4

Kalkanlı-Zümrütköy: 0-3

Gayretköy-Serhatköy: 0-3

 

BTM Ligi Puan Durumları

 

1.Grup

Takımlar                O             G             B             M            A             Y              AV           P

1.Kumyalı              10           7             2             1             16           12           4             23

2.T.Seracılar         10           6             3             1             17           6             11           21

3.Karadeniz 61     10           6             2             2             27           11           16           20

4.Y.Y.Sipahi           10           4             2             4             13           13           0             14

5.Yedikonuk         10           2             0             8             19           28           -9            6

6.Ergazi                  10           0             1             9             3             25           -22          1

 

2.Grup

Takımlar                O             G             B             M            A             Y              AV           P

1.Çanakkale          10           8             2             0             36           3             33           26

2.Yıldırım               10           7             2             1             17           8             9             23

3.C.Ötüken           10           5             2             3             24           19           5             17

4.Mutluyaka         10           3             1             6             11           27           -16          10

5.Yenişehir           10           2             0             8             10           32           -22          6

6.Güvercinlik        10           1             1             8             11           20           -9            4

 

3.Grup

Takımlar                O             G             B             M            A             Y              AV           P

1.Görneç               10           8             1             1             36           8             28           25

2.Geçitkale           10           7             1             2             27           13           14           22

3.Boğaziçi              10           4             1             5             14           14           0             13

4.Bahçeli               10           3             2             5             14           24           -10          11

5.Yarköy                                10           2             2             6             15           27           -12          8

6.Gönendere       10           2             1             7             12           32           -20          7

 

4.Grup

Takımlar                O             G             B             M            A             Y              AV           P

1.A.Vadili               10           5             3             2             18           14           4             18

2.Dörtyol               10           3             5             2             15           13           2             14

3.İncirli                  10           3             5             2             12           11           1             14

4.Dilekkaya           10           3             3             4             17           21           -4            12

5.Çayönü               10           3             2             5             12           16           -4            11

6.Pile                      10           2             4             4             18           17           -1            10

 

5.Grup

Takımlar                O             G             B             M            A             Y              AV           P

1.Yılmazköy           10           5             4             1             23           7             16           19

2.Karaoğlanoğlu   10           5             4             1             19           11           8             19

3.D.Şirinevler       10           5             1             4             17           13           4             16

4.Ağırdağ              10           2             3             5             7             13           -6            9

5.Dikmengücü      10           2             3             5             12           23           -11          9

6.Pınarbaşı            10           1             5             4             8             19           -11          8

 

6.Grup

Takımlar                O             G             B             M            A             Y              AV           P

1.Ortaköy              8             5             3             0             30           8             22           18

2.Gaziköy              8             5             2             1             17           9             8             17

3.Yeniceköy          8             3             1             4             7             8             -1            10

4.Alayköy              8             2             1             5             7             24           -17          7

5.Balıkesir             8             1             1             6             5             17           -12          4

 

7.Grup

Takımlar                O             G             B             M            A             Y              AV           P

1.Akçay                  10           6             2             2             29           13           16           20

2.Aydınköy           10           6             2             2             27           15           12           20

3.Kalkanlı              10           5             2             3             22           16           6             17

4.Zümrütköy         10           4             1             5             15           13           2             13

5.Gayretköy          10           2             3             5             9             17           -8            9

6.Serhatköy          10           1             2             7             11           39           -28          5

 

 

 









Başa dön tuşu