KıbrısManşet

Özyiğit: Ben yaparım olur anlayışını bırakın!


TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit hükümetin 8 Haziran’dan itibaren ülkeye gelebilecek öğrencilerin karantina ücretleri öğrenciler tarafından ödenmesi yönünde karar üretmesini eleştirdi.
Özyiğit’in açıklaması şöyle:
Hükümet önceki gün aldığı kararla, 8 Haziran’dan itibaren ülkeye gelebilecek öğrencilerin karantina ücretlerinin öğrencilerin tarafından ödenmesi yönünde karar üretti. Bu karar alınmadan önce Üniversitelerle görüşmek çok mu zordu?
Hükümetin 10 binlerce öğrencinin karantina masrafını karşılayacak durumu olmayabilir, ancak üniversitelerin imkanları buna müsaittir. Nitekim dün birçok üniversitemiz yaptığı açıklama ile hem kendi yurtlarını karantina bölgesi yapabileceklerini, hem de ücreti ödeyebileceklerini duyurdu.
Hem sağlık, hem de ülke ekonomisi açısından en doğrusu yapılmalı. Bu çerçevede hükümet biran önce üniversite yetkilileri ile görüşerek, Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde karantina yurtlarını belirlemeli, öğrenciler de bu yerlerde üniversiteler tarafından misafir edilmeli.
“Ben yaparım olur” anlayışını bırakarak, üniversiteler ve ilgili paydaşlarla birlikte, hem sağlık, hem de ekonomi açısından ortak aklı yakalayarak bu doğrultuda karar vermek hem üniversiteler hem de ülke ekonomisinin yararına olacaktır.Başa dön tuşu