EğitimManşet

ODTÜ Montessori’de “23 Nisan” şölen tadında kutlandı 


ODTÜ Montessori Okulu, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutladı. Şölen havasında gerçekleştirilen bayram etkinliğine, çok sayıda konuk katıldı

Kıbrıs Montessori Okulları’na bağlı ODTÜ Montessori Okulu öğrenci ve velileri “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı etkinliklerle kutladı.

Velilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen kutlamalarda çocuklar, öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları etkinlikleri aileleri ile paylaştılar.

ODTÜ kampusunda düzenlenen bayram etkinlikleri 23 Nisan etkinliği yaşam hakları elinden alınmış, savaşlarda ve savaş nedeni ile aileleri ile birlikte ülkelerinden kaçarken yaşamlarını kaybeden çocuklar anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ile başladı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

23 Nisan etkinliklerinde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ODTÜ Montessori Okulu Müdürü Bilgün Avcı yaptı.

Avcı’nın ardından Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün de çocukları, öğretmenleri ve konukları selamladı, güne özel bir konuşma yaptı.

Düzgün: Montessori eğitim sistemi çocuklarımız için en iyi başlangıç 

Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün, Atatürk’ün söylemlerinde çocuklara küçük hanımefendiler, küçük beyefendiler diyerek hitap ettiğini ve çocukları geleceğin parlayan yıldızları olarak nitelediğini belirtti. Küçük hanımefendiler, küçük beyefendilerin bu gününe tanıklık ettikleri için çok şanslı olduklarını ifade etti.

Düzgün, “Hayattaki en kıymetlilerimize hayatlarının başında en iyi eğitim sistemini seçerek onlar için en iyi bir başlangıç yaptınız” diyerek “Bunun için ülkemiz ve onlar adına hepinize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Düzgün, Montessori sistemini en iyi şekilde uygulamak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Hatice Düzgün, bu bağlamda gecen hafta Kıbrıs Montessori Okullarını denetlemek üzere Avrupa Montessori Derneği Başkanını ağırlamanın onurunu taşıdıklarını dile getirdi.

Düzgün, sözlerini, “Sizlere de özverili çalışmalarınızdan dolayı ve çocukları sevip saydığınızdan dolayı teşekkür ederim dedi.

Bayramın hakkını verdiler

ODTÜ’de 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde çocuklar güne özel hazırladıkları dans gösterilerini sundu, şiirlerini okudu, şarkılar söyledi.

ODTÜ Montessori Okulu’nun “23 Nisan” etkinlikleri çocukların, ebeveynleri ve nene-dedeleri arasından kendi belirledikleri partnerleri ile ip çekme, balonun havası ile kağıt bardak düşürme , yumurta yarışı , tabaktan tabağa delikli çubukla börülce aktarma yarışmaları ile devam etti.

ODTÜ Montessori Okulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Montessori öğretmen, öğrenci ve konukların birlikle yaptığı dans gösterisi ile sona erdi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı