EğitimYaşam

Miniklerin başarısı ailelerini gururlandırdı

Lefke İstikal İlkokulu öğrencileri, yaratıcı etkinlikler gününde ürettikleri eserleri sergilediler.

Gürsel KARAGÖZLÜ

Etkinlik okul müdür vekili İpek Çorba’nın konuşması ile başladı. Çorba, Öğrencilerin okulda öğrendiklerini öğretmenleri ve aileler ile birlikte gerçekleştirecek olmalarından dolayı gururlu ve mutlu olduğunu söyledi.

Çorba, dördüncü sınıf öğrencileri Tara Bay, Nazime Sanlı, Rüzgar Sayılır ve Ela Karakoyun’un kendi düşünceleri olarak Kanser Hastalarına Yardım derneğine bağışlanmak için evlerinde yaptıkları yiyecekleri ve kendilerinin tasarlayarak yaptıkları ürünleri satarak kanser hastalarına destek olacaklarından dolayı büyük gurur duyduğunu söyleyerek etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Etkinlikte, minik öğrenciler kendilerinin yaptıkları ürünleri sergilerken, aileleri ile birlikte de çeşitli ürünler yaparak ziyaretçilere sundular. Etkinlikte, okul aile birliği üyeleri taze portakal sıkarak, çeşitli ürünler satarak katkı koyarken Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi çocuk gelişimi öğrencileri ile birlikte de etkinlikte miniklerin yüzlerini boyayarak okula maddi katkı sağladılar.

Etkilikte, öğrenciler, yarattıkları ürünleri sergilemenin mutluluğunu yaşarken velilerde miniklerin yarattıkları ürünlerden dolayı gurur duydular.

Etkinlikte tüm sınıflar öğretmenleri ile birlikte çeşitli yaratcıcı ürün yaptılar. Etkinliğe, okul Müdür vekili, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve bölge sakinleri katıldılar.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı