FutbolSpor

Büyük AyıpOzanköy’de sular durulmuyor. Para cezası alan ve kadro dışı bırakılan futbolcuların yarattığı kriz giderek büyürken teknik direktör Mehmet Bolkan da sessizliğini Havadis’e bozdu
BOLKAN AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ:

Bolkan, yaşanan gelişmeleri şu şekilde değerlendirdi: “Bu ayaklanma hem Ozanköy camiasına hem başkana hem de Kıbrıs Türk futboluna yapılmış büyük bir ayıptır. Ümit ederim ki yarın (bugün) oynanacak MTG maçında, başkan aldığı kararın arkasında durur ve takım, kadro dışı bırakılan 3 futbolcudan yoksun bir şekilde sahaya çıkarak bu yapılan yanlıştan geri dönülür. Aksi takdirde bu yaşanan Ozanköy tarihinde kara bir leke olarak duracaktırK-Pet Süper Lig’de son sırada yer alan Ozanköy’de para cezası alan ve kadro dışı bırakılan futbolcuların yarattığı kriz giderek büyürken teknik direktör Mehmet Bolkan da sessizliğini bozdu ve görevi de bıraktığını açıkladı.

Yönetim tarafından, futbolcular Muhammed Ali Uçar ile Bekir Yıldız’ın 20’şer Bin TL, Saydam Soy’un da 10 Bin TL para cezası alarak süresiz kadro dışı bırakılması ve satış listesine konulmasının ardından Ozanköy futbolcuları da ayaklanarak teknik direktör Mehmet Bolkan’ın görevden alınmasını ve kadro dışı bırakılan takım arkadaşlarının takıma geri dönmesini aksi takdirde bugün oynanacak MTG maçına çıkmayacaklarını açıklaması krizi büyütmüştü.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise teknik direktör Mehmet Bolkan da dün Havadis Gazetesi’ni ziyaret ederek Spor ve Magazin Müdürü Mustafa Özsoy’a olaylara açıklık getirdi.

BOLKAN

Bolkan: Yapılanlar büyük ayıp

Mehmet Bolkan yaşanan gelişmeleri şu şekilde değerlendirdi: “Maalesef bu ayaklanma hem Ozanköy camiasına hem başkana hem de Kıbrıs Türk futboluna yapılmış büyük bir ayıptır. Çarşamba gecesi 21.30’da kaleci Mehmedemin beni aradı. Futbolcu ağabeylerle bir araya geldik ve bir karar aldık. Kararımız şudur. Kadro dışı bırakılan futbolcuların yarın (perşembe) antrenmana gelmesi ve MTG maçında oynamalarını istiyoruz, dedi. Bende bu kararın başkan Sami Otçuoğlu’nun benim verdiğim rapor doğrultusunda kadro dışı bırakıldıklarını söyledim. Mehmedemin’e dedim ki telefonun hoparlörünü açsın ve oradaki tüm futbolcular dinlesin. Muhammeded Ali Uçar, parasını almazsa kesinlikle antrenmana gelmeyeceğini, Bekir’inde aynı şekilde para almazsa gelmek istemediklerini duyduğumu söyledim. Saydam’ın da Türk Ocağı maçındaki Celal hocaya karşı yaptığı saygısızca bağırmayı ve kasıtlı tekme atıp bir de penaltıya sebep olduğu için kadro dışı bırakıldığını söyledim. Bundan dolayı bu adamların kadro dışı kalacağını ifade ettim. Bunu söyleyene kadar Mehmet Bolkan hoca çok iyi bir antrenör ve iyi bir teknik direktördü. Ne zaman ki istediklerini kabul etmeyip başkan Sami’nin karşısına geçmeyince kötü antrenör oldum. Gece yarısı başkanı yataktan kaldırdılar, nedeni Mehmet Hoca’yı istemiyoruz.  Ve Mehmet Hoca varsa biz yoğuz, MTG maçına da çıkmayacağız.  Diye karar aldılar. Perşembe günü antrenman daha önce belirlendiği gibi Pia Bella sahasında saat 17.30’daydı.  Abiler önderliğinde idman Ozanköy sahasına alındı. Bir teknik direktörden habersiz böyle bir hareket yapılabilir mi? Bütün bunlar gösteriyor ki bu oyuncuların amacı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir. Bu yaptıkları hareketle Kıbrıs Türk futboluna ve Ozanköy camiasına çok büyük zarar vermişlerdir. Ümit ederim ki yarın (bugün) oynanacak MTG maçında, başkan aldığı kararın arkasında durur ve takım, kadro dışı bırakılan 3 futbolcudan yoksun bir şekilde sahaya çıkarak bu yapılan yanlıştan geri dönülür. Aksi takdirde bu yaşanan Süper Lig’de oynayan Ozanköy tarihinde kara bir leke olarak duracaktır. Köyün ileri gelenleri ve yönetimdeki herkes bu organizasyonu kimin yaptığını ve kimleri kullanmakta olduğunu çok iyi bilmektedir.”

Bolkan bıraktı

Ozanköy Teknik Direktörü Mehmet Bolkan, dün yaptığı açıklamaların ardından görevi bıraktığını da ilk kez Havadis Gazetesi’ne açıkladı.

Başa dön tuşu