Polis iddiaları araştırıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
KıbrısSürmanşet

Polis iddiaları araştırıyor

Ernesto-Jr.-Garcia

Ev sahibi tarafından kendisine kullanması için verdiği ev eşyalarını sattığı gerekçesi ile tutuklanan kiracı Ernesto Jr. Garcia, suçlamaları reddetti

Devrim DEMİR


Girne’de kiracı olarak kaldığı dönemde ev sahibi Nigel Peter Holman tarafından, kullanması için kendisine verdiği ev eşyalarını sattığı iddiası ile tutuklanan Filipinli kiracı Ernesto Jr. Garcia, suçlamaları kabul etmiyor.

Polise verdiği ifadede, eşyaları ev sahibinin izni ile sattığını iddia eden Garcia, dün ek tutukluluk süresi ile yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini satılan eşyaların bir kısmının bulunduğunu, bir kısmının ise arandığını belirterek soruşturmanın selameti açısından zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

İddialar araştırılıyor

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubede görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının 2017 yılı Aralık ayı içinde kiracı olarak kaldığı Namık Kemal Caddesi No:32 adresinden ayrılırken, kullanması için Nigel Peter Holman tarafından verilen eşyaları 5 bin TL’ye sattığını söyledi.

Olayın polisin bilgisine yeni geldiğini kaydeden Yanaroğlu, eşyaların bir kısmına ulaştıklarını bir kısmının ise arandığını kaydetti.

Alınan bir günlük tutukluluk süresinde, zanlının gönüllü ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini ve bazı iddiaların araştırılması için  zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar