BasketbolSpor

LAÜ de istedi ama kazanan YDÜ

 

Basketbol Süper Lig final serisinin üçüncü serisinde ne kavga vardı ne de olay. Bu böyle olunca sahaya oynamak için çıkan oyuncular ellerinden geleni yaptılar. Kazanan Yakın Doğu olurken,  LAÜ kötü mü oynadı ? HAYIR. Sadece % 50’lik oyunla maç kazanılmazdı.

LAÜ bu maçta çıktı son ana kadar oynadı. Arkan hoca maçı YDÜ’nün tahsis ettiği camlı odadan izledi. Zaman zaman telefonla sahaya müdahale etti. LAÜ’de üçüncü yabancı olmayınca Lawson ile Nemanja 40’ar dakika oynayarak çok ama çok yoruldular. Lawson bu gece 22 sayı – 11 ribaunt ile “double – double” yaptı. Adam daha ne yapsın. LAÜ savunması YDÜ’ye öyle ikinci toplar tanıdı ki onlar da sayı oldu. Rakibe verilen 46 ribaunt oyunun özeti oldu. Doğukan Demirman dışında daha önce final oynamayan oyuncular “finali” kaldıramadı gibi geliyor bana. Doğukan da bu maçta ilk bölümde ortada fazla görünmedi ama ikinci yarıda kıpırdadı ve takımda hareketlendi. 8 sayı, 6 ribaunt ve 2 asistle de Doğukan oyunda kaldı. LAÜ 22 kez 3 sayı denemesi yaptı ama sadece 4’ünü sokabildi. Faullerde de 21 atıştan 11’i girdi. 2 sayılıklarda da % 50 ile oynadı. Yanı % 50’lik performans LAÜ’ye yetmedi.

Yakın Doğu Üniversitesi 2-0 önde olmanın avantajı ile çıktığı maçta çok iyi oynamadı ama kazanacak kadar oyunu tuttu. LAÜ savunmasının alamadığı ikinci toplardan bulduğu sayılar gecenin en önemli olayı oldu. Halit hoca ve YDÜ yöneticileri maçtan önce takımı rehavetten kurtulması konusunda uyarılar yaptı. LAÜ deplasmanının “double-double” yapan adamı İhsan dün gece de 6 sayı ve 11 ribaunt alarak maça katkı sağladı. Yakın Doğu’da üç yabancı da en yüksek verimi verdi. Anderson 20 sayı, 7 ribaunt ve 5 asist, Mandic 17 sayı, 8 ribaunt ve 1 asist ve Misanovic 9 sayı, 7 ribaunt 1 asist ve 1 blokla oynadılar. Yakın Doğu’da gecenin gizli yıldızı genç Berkem oldu. Berkem 10 sayı, 9 ribaunt ile dikkatleri çekti. “Double-double” yapma noktasına da geldi.Kaptan Halil, Ahmet Dağer, Burak ve Sercem görev ne verildiyse yapan isimler oldu. Yakın Doğu durumu 3-0’a getirdi. Bu noktandan sonra bu iş döner mi. Zor ama hem de çok zor

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı